Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie dokumenty oprócz statutu trzeba złożyć do organu prowadzącego przy otwieraniu szkoły branżowej II stopnia na samym początku procedur?
W pytaniu nie określono dokładnie, jaki charakter ma mieć szkoła: publiczny czy niepubliczny? Przyjmując założenie, że mamy do czynienia ze szkołą publiczną prowadzoną przez jednostkę samorządu terytorialnego, organem właściwym do założenia szkoły jest organ uchwałodawczy jednostki samorządu terytorialnego (powiat). Z reguły założenie szkoły poprzedzone jest konsultacjami ze środowiskami oświatowymi. W szczególności badane jest zapotrzebowanie na szkołę danego typu w danym środowisku lokalnym oraz ewentualne zainteresowanie nauką wyrażane przez uczniów. Następnie Rada Miasta (w przypadku miasta na prawach powiatu) lub Rada Powiatu podejmuje uchwałę w sprawie założenia szkoły. Załącznikiem do tej uchwały jest akt założycielski szkoły. Następnie Rada Miasta lub Powiatu nadaje szkole statut.
Przepisy nie wskazują, jakie dokumenty mają być przedstawione przy rozpoczęciu procedury zakładania szkoły. Wszystkie formalności pozostają w gestii organu prowadzącego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak udokumentować wpłatę czesnego oraz za posiłki wnoszoną przez rodzica w formie gotówkowej za dziecko uczęszczające do przedszkola ? Przedszkole zwolnione jest z podatku VAT - czy może zatem wystawiać fakturę, czy rachunek ?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację, czy jeżeli została wypłacona dotacja w niepublicznym przedszkolu na dziecko 2 letnie w roku 2013 (w wykazie dzieci był wpisany pesel) gmina w wyniku kontroli przeprowadzonej w roku 2015 ma prawo domagać się zwrotu dotacji z odsetkami?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Od kwietnia w mojej szkole oddana będzie do użytku sala gimnastyczna. Mam zatrudnić kierownika sali na 1/2 etatu. Czy może to być nauczyciel mojej szkoły. zatrudnienie na 1/2 etatu będzie nie z KN tylko z KP. Czy jest to zgodne z prawem?
- Proszę o pomoc w obliczeniu przedłużenia stażu. Staż na awans zawodowy nauczyciela dyplomowanego nauczycielka rozpoczęła 1.09.2011r. Od 3.07.2013r. do 19.11.2013r. przebywała na urlopie macierzyńskim podstawowym. Od 20.11.2013r. do 31.12.2013r. na urlopie macierzyńskim dodatkowym. Od 1.01.2014r. do 22.04.2014r. na urlopie rodzicielskim. Od 23.04.2014r. do 30.05.2014r. wykorzystała uzupełniający urlop wypoczynkowy. Według mnie staż na nauczyciela dyplomowanego powinien być przedłużony do 12.02.2015r. Proszę o podanie podstawy prawnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o przykład ramowego rozkładu dnia w oddziale przedszkolnym zgodnego ze zmienionymi przepisami prawa dot. nauczania religii.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe