Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie działania prawne może podjąć dyrektor, gdy stwierdzi, że nauczyciel nie prowadził zajęć w ramach art. 42 KN, a zapisy w dzienniku zajęć zostały sfałszowane?
Dyrektor pełni nadzór pedagogiczny, w ramach którego prowadzi kontrolę dokumentacji szkolnej, a także obserwuje zajęcia. Art. 42 ust. 7a Karty Nauczyciela nakłada obowiązek rozliczania ich w okresach półrocznych w dziennikach zajęć pozalekcyjnych. Oznacza to, że zadaniem dyrektora jest zapobieganie takim sytuacjom, o których mowa w pytaniu. Dlatego doradzam przeprowadzenie rozmowy z nauczycielem, pouczenie w zakresie odpowiedzialności za poświadczenie nieprawdy oraz - zaplanowanie obserwacji tych zajęć z częstszą kontrolą, niż mowa w art. 42.
Przepisy rozporządzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego obligują ponadto dyrektora do prowadzenia kontroli doraźnych – w razie zaistnienia takiej potrzeby.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dotyczy realizacji nowej pp w klasie I. W jaki sposób nauczyciel powinien rozpisywać realizację wyodrębnionych edukacji w kl.1 w przypadku ucznia nauczanego indywidualnie (bez możliwości uczestniczenia w zajęciach na terenie szkoły). Uczeń realizuje treści nowej pp w wymiarze jedynie 6 godz. tygodniowo. Jak więc rozliczyć pp zgodnie z siatką godzin w przypadku j. angielskiego, ed. muzycznej, informatycznej, wf itd (Rozporządzenie określa minimalna liczbę godzin koniecznych do realizacji w 3 letnim okresie nauki) Dziecko z pewnością objęte zostanie naucz. indywid. przez kolejne lata edukacji. Pozdrawiam
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel może realizować godziny karciane( art.42 KN) pracując tylko z jednym uczniem?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel ( oligofrenopedagog+ przygotowanie pedagogiczne, zdobyte na studiach podyplomowych, oraz ukończone studia wyższe na innym kierunku nie pedagogicznym) ma kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych z podopiecznymi ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego (funkcjonowania w środowisku, muzyki z rytmika, plastyki i techniki) oraz zajęć rewalidacyjnych lub rewalidacyjno-wychowawczych, z uczniami z niepełnosprawnością w stopniu głębokim, z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń szkoły podstawowej posiada orzeczenie o upośledzeniu w stopniu umiarkowanym. Rodzice zdecydowali się przenieść go w trakcie roku szkolnego do szkoły integracyjnej. Czy wymagana jest uchwała rady pedagogicznej o skreśleniu z listy uczniów?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu niepublicznym, wiek dzieci 3-5 lat, zajęcia prowadzi nauczyciel dochodzący raz w tyg., czy obecnie musi prowadzić jakąś dokum. czy tylko wystarczy wpis do dziennika? Chodzi mi czy robi np.obserwację śródroczną roczną...?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe