Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie są uwarunkowania prawne, żeby stworzyć zespół przedszkolno-przedszkolny? Chodzi o placówki publiczne, gdzie organem prowadzącym jest miasto. Dwie placówki są oddalone od siebie ok 10 km.
Na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. organ prowadzący może połączyć w zespół prowadzoną przez siebie szkołę podstawową z prowadzonymi przez siebie przedszkolami mającymi siedzibę na obszarze objętym obwodem tej szkoły. Jeśli warunek ten jest spełniony, rada miasta podejmuje uchwałę o utworzeniu zespołu szkolno – przedszkolnego z dniem 1 września – art. 29 ust. 1 pkt 1 i art. 91 ust. 9 PO. Uchwała ta musi zawierać akt założycielski zespołu, który wcześniej musi zostać zaopiniowany przez rady pedagogiczne szkoły oraz przedszkola oraz nadanie pierwszego statutu zespołu, zgodnie z art. 88 ust. 1 i 7 w zw. z art. 91 ust. 5 PO. Uchwałę wraz ze statutem należy przesłać kuratorowi oświaty – art. 91 ust. 5 w zw. z art. 88 ust. 8 PO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Według, którego rozporządzenia, przeprowadzać egzaminy klasyfikacyjne dla ucznia spełniającego obowiązek szkolny poza szkołą? Poprzednie rozporządzenie jest uchylone przez nowe, a nowe będzie funkcjonować od 1 IX 2015 r. Art. 12. nowego rozporządzenia jednak odnosi się jeszcze do tego roku szkolnego: W roku szkolnym 2014/2015:
1) szkoła publiczna realizuje ustalone przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania zasady oceniania,
klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 5 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy; Art. 7 ust. 1 pkt 5 ustawy chyba odwołuje nas do starego rozporządzenia. Bardzo proszę o podanie przepisów, według których mam przeprowadzić te egzaminy. Konkretnie chodzi mi też o informację, z których przedmiotów jest uczeń zwolniony lub nie jest?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor placówki ma obowiązek prosić rodzica o dokument/oświadczenie, że jego dziecko jest ubezwłasnowolnione? Czy rodzic musi przedkładać dokument, z którego wynika, kto prawnie sprawuje opiekę nad dzieckiem?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku ucznia, który w gimnazjum miał indywidualny tok nauczania (np. z j. niemieckiego), ten indywidualny tok nauczania może być podjęty na kolejnym etapie edukacyjnym, to jest w liceum? Jeśli tak, to czy od początku liceum?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak długo trwają wakacje nauczyciela?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podanie podstawy prawnej rezygnacji rodzica z zajęć rewalidacji dla swojego dziecka oraz podstawy prawnej umożliwiającej organowi prowadzącemu wgląd do dokumentacji szkolnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe