Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jeśli w szkole okazało się, że na niektórych godzinach pracy świetlicy jest za dużo wychowawców w stosunku do przebywających w niej dzieci, to czy w godzinach, kiedy dzieci są na lekcjach może pracować świetlica szkolna i wychowawca w ramach swoich zajęć świetlicowych może być wysyłany na zajęcia opiekuńcze za nieobecnego nauczyciela lub w przypadku nie wysłania nauczyciela na zajęcia można w ramach tych godzin zlecić wychowawcy np. przygotowanie do zajęć materiałów, gazetki szkolnej itd. W pozostałych godzinach jest zapewniona opieka dla dzieci zgodnie z przepisami jeden wychowawca na 25 dzieci.
Powierzenie nauczycielom poprowadzenia zajęć opiekuńczych (np. podobnych do świetlicowych) w zastępstwie za nieobecnego nauczyciela odbywa się w ramach dodatkowo płatnych doraźnych zastępstw, zgodnie z art. 35 ust. 2a i 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215. Natomiast w czasie, gdy nauczyciel nie prowadzi własnych zaplanowanych zajęć w ramach pensum, dyrektor może zlecić inne zadania, np. przygotowanie do zajęć materiałów, gazetki szkolnej itd., jako tzw. zadania statutowe (art. 42 ust. 2 pkt 2 i art. 7 ust. 1 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeżeli uczeń uczęszczał na zajęcia WF w klasie pierwszej a w drugiej i trzeciej był zwolniony to powinien na świadectwie końcowym otrzymać ocenę z pierwszej klasy?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jako szkoła publiczna podlegamy przepisom o kontroli zarządczej. Naszym obowiązkiem jest prowadzenie dokumentacji kontroli zarządczej. O jakiego typu dokumentację chodzi?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielce należy się zasiłek na zagospodarowanie, która rozpoczęła pracę jako nauczyciel po raz pierwszy w przedszkolu w 2014 r., ale wcześniej pracowała poza oświatą?
- Organ prowadzący chce wymusić na mnie rozszerzenie grupy oddziału 6 latków. Przyjętych zostało 25 dzieci (w tym 2 z orzeczeniem – będzie zatrudniony nauczyciel wspomagający), organ chce żebym przyjęła jeszcze 3 dzieci. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji, żeby odpowiedzialność za rozszerzenie grupy była po stronie organu, a nie mojej? Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Jak się zabezpieczyć prawnie? Organ nie widzi innego wyjścia jak rozszerzenie grupy.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W naszej szkole środa 15 kwietnia po świętach była zaplanowana jako dzień wolny z dni dodatkowych. Czy w zaistniałej sytuacji zdalnego nauczania nadal możemy potraktować ten dzień jak dzień wolny od zajęć edukacyjnych?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe