Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem logopedą zatrudnionym w szkole specjalnej, w ramach swojego pensum (20 h) przyznano zajęcia rewalidacyjne - logopedia. Czy godzina moja to 45 minut, czy 60 minut?
Na podstawie § 10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia MEN z dnia 17.03.2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli, godzina zajęć rewalidacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych trwa 60 minut. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się prowadzenie zajęć rewaidacyjnych w czasie krótszym niż 60 minut, zachowując ustalony dla ucznia łączny czas tych zajęć w okresie tygodniowym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka od 1.09.2014 r. jest na zwolnieniu lekarskim w związku z ciążą. Z obliczeń wynika, że nie będzie jej do końca roku szkolnego, gdy urodzi dziecko. Na jej miejsce została zatrudniona młoda nauczycielka, która chciałaby rozpocząć staż na nauczyciela kontraktowego. Jednak w umowie nowo zatrudniona ma napisane, że jest zatrudniona na czas nieobecności poprzedniej nauczycielki. Czy ma to jakiś wpływ na możliwość rozpoczęcia stażu? Czy umowa powinna mieć zapis, że nauczycielka jest zatrudniona do 31.08.2015 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin od 23 listopada 2017 roku przebywa na zwolnieniu lekarskim, a od 04 czerwca 2017 roku na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim (do 03 czerwca 2018 roku). N-l przekazał ustną informację o tym, że chce przerwać urlop rodzicielski i wrócić do pracy 17 maja 2018 r. z uwagi na to żeby nie utracić rozpoczętego wcześniej stażu na n-la mianowanego (wg starych przepisów). Na jego miejsce został zatrudniony n-l stażysta, który jest w trakcie odbywania stażu na nauczyciela kontraktowego. W obecnej sytuacji n-l stażysta straci możliwość zakończenia stażu (zabraknie 2 tygodnie). Czy n-l może przerwać urlop rodzicielski i np. wyrazić zgodę na zatrudnienie na pół etatu w celu kontynuowania awansu oraz umożliwienia n-lowi stażyście również dokończenia stażu. Proszę o podanie zasadnego i zgodnego z prawem rozwiązania tego problemu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka została z dniem 01.09.2016 r. zatrudniona w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej na 0,69 etatu. Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego będzie jej przysługiwał?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kto jest organem właściwym do złożenia informacji, o której mowa w ust. 3a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz.U. z 2017 r., poz. 2186 ze zm.) - Załącznik nr 2a do ustawy z dnia 18 października 2006 r., w przypadku ponownego kandydowania osoby na stanowisko dyrektora szkoły publicznej? Osoba będąc dyrektorem szkoły publicznej złożyła stosowne oświadczenie lustracyjne.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel matematyki wracający z urlopu bezpłatnego (praca w kuratorium) ma wrócić do pracy na stanowisko n-la matematyki, czy może mieć np. edukację wczesnoszkolną (do której ma też kwalifikacje), i czy musi wrócić na pełen etat?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe