Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem organem prowadzącym i dyrektorem niepublicznego przedszkola. Chcę zatrudnić do pomocy np. dyrektora ds. administracji. Czy osoba na tym stanowisku musi mieć limit wynagrodzenia tak jak zwykły dyrektor? Czy zatrudniając tę osobę, ja jako dyrektor dalej mam prawo do wynagrodzenia z dotacji „rocznego limitu” dyrektora?
Zakładając, że pytanie dotyczy finansowania wynagrodzenia pierwszego i drugiego dyrektora z dotacji samorządowej, ustawowy roczny limit (dwunastokrotność 150% średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego) dotyczy każdej osoby zatrudnionej przez cały rok kalendarzowy na pełen etat, która bezpośrednio na rzecz uczniów wykonuje zadania dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze przedszkola niepublicznego, zgodnie z art. 35 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 2029). To, czy obydwaj dyrektorzy mogą pobierać wynagrodzenie z dotacji, jest uzależnione od zakresu ich obowiązków, określonego głównie w statucie przedszkola, a więc od tego, czy na obydwu stanowiskach są realizowane w pełnym wymiarze ww. zadania podlegające dotowaniu oraz czy w razie kontroli wydatkowania dotacji organ prowadzący będzie w stanie to wykazać.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zatrudniłem pracownika obsługi od 2 stycznia 2014 r. W tym dniu trafił do szpitala i od tego czasu jest cały czas na zwolnieniu lekarskim. Jakie wynagrodzenie się wypłaca takiemu pracownikowi, skoro nie podjął jeszcze pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Co roku przyznajemy z Zfśs dofinansowanie do wczasów pod gruszą. Jednemu z pracowników kończy się umowa 30 czerwca 2015r. Świadczenia mogą być wypłacone najwcześniej w lipcu (14 dni wykorzystanego urlopu) w tym okresie już nie będzie on naszym pracownikiem, a emerytom nie przyznajemy tego rodzaju świadczeń. Pracownicy składali podania o dofinansowanie w czerwcu 2015r. Czy możemy świadczenia te przyznać np. z dniem 30 czerwca br. (protokół z datą 30 czerwca ), a wypłacić je w lipcu?
- Bardzo proszę o poradę dotyczącą świadczenia kompensacyjnego. Na okres roku szkolnego 2013/14, tj. od dnia 01.09.2013 do 31.08.2014 został nauczycielowi udzielony urlop zdrowotny. W maju 2014 r. nauczyciel ukończył 55 lat i nabył prawo do ubiegania się o świadczenie kompensacyjne. Jakich formalności powinien dopełnić ten nauczyciel w stosunku do zakładu pracy, jakim jest szkoła? Jakie obowiązki, w tym zakresie, spoczywają na dyrektorze?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie składniki wynagrodzenia sekretarza szkoły (czyli pracownika samorządowego) należy ująć do odprawy emerytalnej po 40 latach pracy, jeżeli w skład wynagrodzenia wchodzą : - wynagrodzenie zasadnicze, staż pracy, premia , dodatek funkcyjny. Proszę o dokładne uzasadnienie podstawy prawnej i jej podanie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem placówki oświatowej, feryjnej. Nie posiadam zastępcy, ponieważ jest to mała placówka. Chciałabym mieć urlop podczas np tygodnia ferii zimowych i 3 tygodni podczas wakacji. Niestety organ prowadzący wymaga aby w tym czasie zastępował mnie nauczyciel, który ma powierzone obowiązki. Nauczyciel ma prawo do urlopu podczas wakacji i ja nie mam prawa wymagać od niego zastępowania mnie. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe