Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem wicedyrektorem przedszkola. Moje pensum wynosi 22 godziny, z czego 14 godzin jest dydaktycznych. Ile godzin tygodniowo powinnam pracować jako wicedyrektor?
Tę kwestię reguluje uchwała organu prowadzącego przedszkole.
Karta Nauczyciela:
art. 42 ust. 6. Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz nauczycielowi pełniącemu inne stanowisko kierownicze w szkole, a także nauczycielowi, który obowiązki kierownicze pełni w zastępstwie nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze, obniża się tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć w zależności od wielkości i typu szkoły oraz warunków pracy lub zwalnia się ich od obowiązku realizacji zajęć, o których mowa w ust. 3.
ust. 7. Organ prowadzący szkołę lub placówkę określa:
2) zasady udzielania i rozmiar obniżek, o których mowa w ust. 6, oraz przyznaje zwolnienia od obowiązku realizacji zajęć, o których mowa w ust. 3;
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam nauczyciela zatrudnionego na 3/18, który złożył wniosek o pomoc pieniężną na święta z ZFŚS. Czy przyznając mu niepełną kwotę w porównaniu z innymi zgodnie z tabela jaką mamy w regulaminie, adekwatnie do części etatu oraz uwzględniając oprócz warunków finansowych, także inne warunki postąpiłam słusznie? Jak należy wypłacać dofinansowania z ZFŚS osobom zatrudnionym na kilka godzin w kilku szkołach?
- W związku z błędnie zawartą umową na zastępstwo (podstawa prawna była właściwa lecz brakowało zapisu, że zastępstwo jest na czas pełnienia funkcji dyrektora), czwarta umowa z nauczycielem kontraktowym na czas określony została za porozumieniem stron przekształcona w umowę na czas nieokreślony w dniu 1 września 2015r. 31 sierpnia 2016r. kończy mi się okres powołania na stanowisko dyrektora. Nie mam pewności, że organ prowadzący przedłuży mi powołanie na stanowisko dyrektora bez konkursu, a jeśli będzie konkurs, to nie wiadomo czy zostanę dyrektorem. Powinnam więc zaplanować w projekcie arkusza etat dla siebie. Wtedy dla tej nauczycielki nie mam nawet 1/4 etatu matematyki (na takie stanowisko była zatrudniona). Jak mam zgodnie z przepisami prawa wypowiedzieć umowę i czy to jest możliwe, jeśli ta Pani przebywać będzie na urlopie macierzyńskim? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy przyznania urlopu uzupełniającego po urlopie rodzicielskim. Otóż nauczycielka kończy roczny urlop rodzicielski 18.08.2021 r. Czy przynależny jej urlop uzupełniający za 2020 r. może wybrać, za zgodą dyrektora szkoły, od 01 września 2021 r., czy musi bezpośrednio po zakończonym urlopie rodzicielskim czyli od 19.08.2021 r.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel geografii - mgr przygotowanie pedagogiczne- może być pedagogiem szkolnym?
- Czy dyrektor może potrącić z etatu nauczycielowi za zajęcia, które nie odbyły się z powodu zwalniania się nauczyciela lub nieobecności ucznia? Jaka jest wykładnia prawna do takich decyzji? Czy dyrektor może dać pismo nauczycielowi bez podstaw prawnych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe