Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem właścicielem przedszkola niepublicznego (działalność gospodarcza) jednocześnie nauczycielem w tej placówce (wykształcenie wyższe mgr nauczanie początkowe) i dyrektorem (studia podyplomowe SGH zarządzanie i marketing). Czy mogę finansować swoje wynagrodzenie z dotacji udzielanych przez gminę?
Za wykonywanie funkcji dyrektora niepublicznego przedszkola oraz zadań nauczyciela z dotacji może być pobierane wynagrodzenie przez osobę fizyczną – organ prowadzący w wysokości nieprzekraczającej miesięcznie 150% średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego (art. 35 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam! Sąd przywrócił nauczycielkę do pracy na poprzednich warunkach pracy i płacy. W ostatniej umowie została zatrudniona na stanowisku nauczyciela. 28 lutego 2011 r. zaproponowałem jej 7 godzin języka niemieckiego i resztę uzupełnia zastępstwami. Tygodniowy wymiar nie przekracza pensum 18 godzin. Warunki płacy są bez zmian. Nauczycielka odmówiła, twierdząc że wcześniej uczyła niemieckiego i chce mieć 18 godzin niemieckiego. Ja nie mogę zaproponować jej takiego rozwiązania.Przecież była zatrudniona na stanowisku nauczyciela, w umowie nie ma mowy jakiego przedmiotu.
Czy może w ten sposób realizować pensum?
Pozdrawiam!
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Istniejąca szkoła podstawowa z dniem 1 września 2012 r. zostaje przekształcona w szkołę filialną innej szkoły. Nauczyciele zostana zatrudnieni w szkole, której podlegać będzie filia lub w innych placówkach na terenie gminy. Proszę o podstawę prawną i wzór wypowiedzenia stosunku pracy z obecnej szkoły dla nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy kwalifikacji nauczyciela świetlicy. Czy licencjat - marketing i zarządzanie + studia podyplomowe przygotowanie pedagogiczne + trzeci rok studiów na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - ma kwalifikacje do pracy w świetlicy szkolnej i czy może rozpocząć staż na nauczyciela kontraktowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Po raz trzeci piszę do Państwa. Dotąd moje pytanie nie pojawiło się i nie uzyskałam lub nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. Czy nauczycielowi, który wraca z urlopu macierzyńskiego, długotrwałego chorobowego, urlopów uzupełniających należy się to sama stanowisko co wcześniej i w takim samym wymiarze.
- Mam pytanie dotyczące łączenia pracy jednego nauczyciela w dwóch szkołach. W mojej szkole nauczyciel ma 19 godzin, w drugiej (na terenie gminy) - 3 godziny. Organ prowadzący zlecił mi wpisanie do arkusza tych trzech godzin pracy, tak by nie zawierać kolejnej umowy z nauczycielem w drugiej szkole. Czy jest to zgodne z prawem?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe