Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Kto pełni bezpośredni nadzór - pedagogiczny i finansowy nad szkołami przyszpitalnymi? Jaka jest wysokość dotacji na ucznia w szkole przyszpitalnej - jak dla ucznia z orzeczeniem, czy - zwyczajna ? Czy szkoła prywatna może prowadzić szkołę przyszpitalną ? Jeśli tak - gdzie składać dokumenty ? Czy dyrektor szpitala musi wyrazić zgodę, czy wystarczy wniosek do Organu Nadrzędnego ?
Zgodnie z art. 71c ust. 1 UoSO podmiot leczniczy, w którym zorganizowana jest szkoła specjalna, zapewnia korzystanie z pomieszczeń dla prowadzenia zajęć edukacyjnych i wychowawczych. Warunki korzystania z pomieszczeń oraz ponoszenia kosztów ich utrzymania określa umowa zawarta pomiędzy podmiotem , w którym zorganizowana jest szkoła (szpitalem), a organem prowadzącym szkołę. Ponieważ UoSO nie zawiera żadnych szczególnych regulacji, organem prowadzącym szkołę specjalną przyszpitalną może być jednostka samorządu terytorialnego, a także inna osoba prawna lub fizyczna prowadząca szkołę publiczną lub niepubliczną (art. 5 ust. 2, art. 82 ust. 1 UoSO). Szkoła niepubliczna wymaga uzyskania wpisu do ewidencji szkół niepublicznych na wniosek osoby prowadzącej składany do organu jednostki samorządu terytorialnego w trybie art. 82 UoSO. Nadzór finansowy nad szkołami sprawują organy prowadzące (art. 5 ust. 7, art. 34a ust. 1 UoSO), a pedagogiczny – kurator oświaty (art. 33, art. 89 UoSO). Do takiej szkoły są przyjmowani zarówno z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, jak i bez takich orzeczeń, co wpływa na wysokość dotacji, uzależnionej również od typu placówki oświatowej dla dzieci lub młodzieży (art. 90 UoSO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile tygodni liczy rok szkolny 2011/12?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu prowadzony jest monitoring sal. Czy można rodzicowi umożliwić wgląd w bieżące nagranie? Czy konieczna jest zgoda innych rodziców?
Gdzie powinien być umieszczony monitor z bieżącym podglądem?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie zmiany nastąpiły od dnia 1 stycznia 2011 w odniesieniu do Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel przedszkola mający Skierowanie Diecezjalnej Kurii na czas nieokreślony może dalej prowadzić zajęcia z religii w przedszkolu na podstawie Porozumienia z maja 2016 do końca sierpnia 2019? Czy jest to już nieaktualne i są już nowe przepisy i religię w przedszkolu musi prowadzić nauczyciel po studiach teologicznych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w sierpniu otrzymał awans zawodowy nauczyciela dyplomowanego Od 1 września 2010 będzie przebywał na urlopie na poratowanie zdrowia. Czy przysługuje mu awans zawodowy i podwyżka płac od 1 września 2010 r.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe