Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie odnośnie zatrudnienia pracownika niepedagogicznego. Pracownik był zatrudniony w naszej placówce od 18.09.2013 r.-30.06.2014 r. na pół etatu jako referent/pomoc pedagogiczna. Potem odbył staż z urzędu pracy, następnie był zatrudniony od 16.12.2014 r. do 30.09.2015 r. jako pomoc nauczyciela na pół etatu, przy czym od 01.09.2015 r. umowa została przedłużona do 30.06.2016 r. i nastąpiła zmiana z pół etatu na cały etat. Co w przypadku gdybyśmy chcieli przedłużyć umowę z tym pracownikiem? Czy musi być to już umowa na czas nieokreślony? Od kiedy zacząć naliczać te 33 miesiące? Czy liczyć kolejną zmianę jako 3 umowę?
W opisanej sytuacji zastosowanie będzie miał przepis art. 14 ust. 4 ustawy z dnia 25.06.2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z tym przepisem, do umów o pracę na czas określony trwających w dniu wejścia w zycie zmian (22.02.2016) stosuje się nowe zasady, jednak do okresu zatrudnienia - 33 miesięcy wlicza się okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony przypadający od dnia wejścia w życie ustawy (czyli od 22.02.2016), a trwająca w tym dniu umowa o pracę na czas określony jest uważana za pierwszą umowę w rozumieniu art. 251 kodeksu pracy w nowym brzmieniu albo za drugą umowę w rozumieniu tego przepisu, jeżeli została zawarta jako druga umowa w rozumieniu art. 251 kodeksu pracy w dotychczasowym brzmieniu.
Oznacza to, że do zawartej umowy nalezy stosować nowe przepisy ale limit 33 miesięcy nalezy liczyć od 22.02.2016 r. Według poprzednich przepisów obecna umowa jest drugą umową na czas określony, ponieważ została przedłużona, co traktowane było na równi z nawiązaniem kolejnej umowy, zaś przerwa między faktycznie pierwszą umową a kolejną przekraczała 1 miesiąc. Zgodnie z w/w ustawą, umowa o której mowa jest więc drugą umową równiez w rozumieniu nowych przepisów, zatem mogą Państwo przedłuzyć na czas określony trwającą umowę jeszcze raz.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o doprecyzowanie, ile minut wynosi godzina pracy logopedy w szkole. Różni się w znanych mi placówkach: 45 min. 60 min, a także opcja 45 min. z uczniem+15 min. na uzupełnienie dokumentacji.
- Czy dyrektor, który posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, będzie miał od 1 stycznia 2018 r. dodatkowe 10 dni urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam ocenę pracy z 25.05.2018r wydana przez kuratora oświaty.ile będzie ważna ta ocena gdyż chciałabym w marcu lub w kwietniu stanąć do konkursu na dyrektora szkoły, gdyż moja szkola jest w likwidacji. Jaka jest podstawa prawna tej oceny
- Od 1.09.2018 zatrudniłam w przedszkolu pracownika w charakterze pomocy nauczyciele (na podstawie KP) na 0,5 etatu. Jednocześnie ten pracownik pracuje jako nauczyciel w innej placówce na 3/18.Czy przysługuje mu wysługa zatrudniając go w przedszkolu (w szkole ma 15 lat stażu). Czy dyrektor szkoły może wystawić zaświadczenie o obecnym zatrudnieniu? Ma to związek z ewentualnie naliczanym stażem w przedszkolu.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mawyższe wykształcenie pedagogiczne, obecnie jest studentem trzeciego roku w specjalności budownictwo. Czy może być zatrudniony warunkowo jako nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych-budowlanych na kursach teoretycznego dokształcania zawodowego młodocianych pracowników w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe