Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam zatrudnionego w szkole niepublicznej wicedyrektora, a ja jestem dyrektorem. Czy ustanowiona kwota dla dyrektorów stanowi jedną kwotę w podziale na wice i dyrektora, czy dyrektor otrzymuje ustanowioną kwotę a z-ca już jakąś inną?
W pytaniu nie wskazano, jakiej „kwoty ustanowionej dla dyrektorów” dotyczy problematyczne zagadnienie. Zakładając, że chodzi o wysokość wynagrodzenia, jaka może zostać sfinansowana z dotacji samorządowej dla niepublicznej szkoły, zgodnie z art. 35 ust. 1 pkt 1 lit. a) i aa) ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2020 r., poz. 17, roczne wynagrodzenie osoby fizycznej zatrudnionej na podstawie umowy o pracę w szkole w przeliczeniu na maksymalny wymiar czasu pracy nie może przekroczyć wysokości 150% 12-krotnego średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego w samorządowej szkole, które wynosi 184% kwoty bazowej, określanej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej. Limit ten dotyczy także dyrektora niepublicznej szkoły, którym jest osoba fizyczna będąca jej organem prowadzącym lub innych osób wykonujących zadania w ramach umów cywilnoprawnych. Wynika z tego, że powyższy limit wynagrodzenia finansowanego z dotacji samorządowej dla niepublicznej szkoły dotyczy tylko jednej osoby wykonującej pracę w tej szkole – np. dyrektora, wicedyrektora, nauczyciela, itd. W przypadku funkcjonowania w szkole stanowiska dyrektora oraz jego zastępcy, maksymalny limit wydatków z dotacji na wynagrodzenie, określony w wysokości 150% 12-krotnego średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego, nie jest dzielony na dyrektora i jego zastępcę. Jeżeli natomiast pytanie dotyczy innego zagadnienia, uzupełnienie odpowiedzi będzie możliwe po doprecyzowaniu, jakiej „kwoty dla dyrektorów” dotyczy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy przy powierzeniu stanowiska wicedyrektora i kierownika świetlicy w szkole powinno się sporządzić zarządzenie dyrektora szkoły w sprawie powierzenia stanowisk kierowniczych, czy nie jest ono obowiązkowe?
- Mam zatrudnionego pracownika na stanowisku nauczyciela języka angielskiego w szkole podstawowej. Ukończyła licencjata z języka angielskiego i studia magisterskie, ale z ekonomii. Czy w związku z tym powinna mieć wynagrodzenie liczone z licencjata czy magistra?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor placówki może sfinansować-dofinansować studia I stopnia pracownikowi administracji? Jeśli tak to na jakiej podstawie?
- Czy nauczyciel zatrudniony w placówce nieferyjnej (przedszkole) może wziąć urlop w każdym czasie? Jeżeli tak to czy zastępujący go inny nauczyciel będzie miał wypłacone za godziny ponadwymiarowe. Czy dyrektor musi stworzyć plan urlopów dla nauczycieli?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy data urlopu zdrowotnego zawarta w orzeczeniu wydanym w trybie odwoławczym o potrzebie udzielenia urlopu zdrowotnego jest ostateczna? Nauczyciel od 01.10 do 02.11.2013 ma wystawione zwolnienie lekarskie i jednocześnie w dniu 15.10 wydano w trybie odwoławczym orzeczenie o potrzebie przebywania na urlopie zdrowotnym od dnia 01.10.2013 do 31.08.2013.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe