Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Moje pytanie dotyczy umieszczenia przedmiotów rozszerzonych w arkuszu ocen i na świadectwie. Jak rozwiązać kwestię biologii w zakresie rozszerzonym w klasie pierwszej technikum, przy czym rozszerzenie jest oczywiście realizowane po półroczu, czyli w momencie zrealizowania obowiązkowych godzin z zakresu podstawowego? Reasumując, do półrocza uczeń realizuje biologię w zakresie podstawowym a od drugiego półrocza realizuje zakres rozszerzony.
W arkuszu ocen należy za pierwsze półrocze wpisać ocenę za przedmiot realizowany w zakresie podstawowym bez dodatkowych adnotacji, a za drugi semestr – obok nazwy obowiązkowych zajęć edukacyjnych realizowanych w zakresie rozszerzonym zamieszcza się adnotację "(zakres rozszerzony)" (§ 11a załącznika nr 1 do rozporządzenia MEN z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, Dz. U. z 2014 r., poz. 893). Na świadectwie należy zamieścić roczną ocenę jednorazowo, tylko za przedmiot w zakresie rozszerzonym, nie wpisuje się natomiast okresu, przez jak uczeń realizował rozszerzony zakres (§ 15 rozporządzenia oraz § 11 załącznika nr 1 do rozporządzenia).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W czerwcu wygrałam konkurs na dyrektora szkoły w której pracuję. Proszę doradzić mi jak powinno wyglądać przekazanie przez obecnego dyrektora, czy jak dyrektor powoła komisję inwentaryzacyjną, która opracuje protokół, to czy powinna powołać swoją komisję przeliczyć wszystko i dopiero podpisać przejęcie? Kto prowadzi radę w sierpniu? Dyrekcja radę podsumowującą już zrobiła w czerwcu na którym przedstawiła m.in.sprawozdanie z planu nadzoru. Kto robi aneks do arkusza? Czy ja mogę w sierpniu powołać komisje do układania planu. Bardzo dużo zadałam pytań, ale w związku z nowym stanowiskiem mam bardzo dużo wątpliwości.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w sierpniu otrzymał awans zawodowy nauczyciela dyplomowanego Od 1 września 2010 będzie przebywał na urlopie na poratowanie zdrowia. Czy przysługuje mu awans zawodowy i podwyżka płac od 1 września 2010 r.
- Jaki system czasu pracy powinien być stosowany w internacie sosw jeżeli wychowawcy pracują od pon do piątku z nocami i w niedzielę od godz. 15. Przerwa na zajęcia lekcyjne 8:30-14. Pensum wynosi 24 godz.
- Po byłej kotłowni CO zostały zorganizowane pracownie zajęć praktycznych (warsztaty), których posadzka jest poniżej gruntu od 0,4 m do 1,2 m. Na wykonanie posadzki, instalacji CO, instalacji elektrycznej, mechanicznej wentylacji zostały pozyskane środki zewnętrzne w 2018 r. Kontrola sanepidu zarzuciła, że zajęcia szkolne (zajęcia praktyczne) dla uczniów w zawodzie murarz, technik budownictwa nie mogą być prowadzone poniżej gruntu. W powyższych pracowniach uczniowie uczą się praktycznego wykonywania murów, tynków, izolacji, zbrojenia. Proszę o pomoc jak rozwiązać problem. Dodam, że dokumentacja na modernizacje była przygotowana i zatwierdzona. Ponadto otrzymaliśmy akredytację na prowadzenie egzaminów zawodowych praktycznych i od wielu lat odbywają się egzaminy prowadzone przez egzaminatorów z wielu szkół objętym obszarem OKE Kraków.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi należy zapłacić za nadgodziny w sytuacji, gdy nie jest to święto ustawowe, a jest to dzień wolny od zajęć edukacyjnych, jak np. 14 października lub 6 dni, według Karty Nauczyciela, w ciągu roku szkolnego wolnych od zajęć edukacyjnych.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe