Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Muszę ogłosić konkurs na st. głównego księgowego w zespole szkolno - przedszkolnym. Jestem dyrektorem od 1 września. Jak zacząć? Zarządzeniem w sprawie ogłoszenia o naborze na st. głównego księgowego?
Na podstawie art. 11 i art. 13 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, Dz. U. z 2016 r., poz. 902 nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze (w tym głównego księgowego zespołu prowadzonego przez jednostkę samorządu terytorialnego), jest otwarty i konkurencyjny. Dyrektor jako kierownik jednostki ma obowiązek upowszechniania informacji o wolnych stanowiskach urzędniczych. Szczegółową treść ogłoszenia o konkursie określa art. 13 ust. 2 i 2a UoPS. Termin do składania dokumentów określony w ogłoszeniu o naborze, nie może być krótszy niż 10 dni od dnia opublikowania tego ogłoszenia w BIP. Sam nabór prowadzi komisja, którą powołuje dyrektor, a jego przebieg jest protokołowany. Niezwłocznie po przeprowadzonym konkursie informacja o wyniku naboru jest upowszechniana przez umieszczenie na tablicy informacyjnej w zespole oraz opublikowanie w BIP przez okres co najmniej 3 miesięcy (art. 14 – 15 UoPS).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi mającemu pełny etat można dodatkowo przydzielić jedną lub dwie godziny wolontariatu godzin dydaktycznych, oczywiście za jego zgodą?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w stanie nieczynnym należy się dodatek stażowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba posiadająca licencjat kierunek politologia oraz kurs pedagogiczny może uczyć wiedzy o Społeczeństwie w szkole zawodowej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony jednocześnie w dwóch szkołach. W mojej placówce pracuje na podstawie umowy o pracę i jest to jego główny zakład pracy. Z tytułu opieki nad dzieckiem pracownikowi przysługują dwa dni wolne. Czy nauczyciel powinien wziąć jeden dzień wolny u mnie, a drugi w innej szkole? Czy z każdego stosunku pracy może wykorzystać dwa dni urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- 1 września 2015 r. uczeń został przyjęty do szkoły jako dziecko zamieszkujące w rejonie (adres zameldowania był inny). W czerwcu 2016 r. nie otrzymał promocji do klasy drugiej. Od 1.09.2016 r. został ponownie przypisany do klasy pierwszej integracyjnej. 6.09.2016 r. mama dostarczyła Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do końca edukacji w gimnazjum z uwagi na Zespół Aspergera. Chłopiec nie zamieszkiwał już w rejonie lecz poza a nawet w innej gminie. Mama miała możliwość załatwienia dowozu syna ale tego nie zrobiła. Dowóz został załatwiony dopiero od września 2017 r. We wrześniu chłopiec był w szkole 4 dni. 03 października 2017 r. mama dostarczyła do szkoły Orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania w domu. Odległość ze szkoły do miejsca zamieszkania chłopca wynosi od 13,6 km do 23,3 km w zależności od obranej trasy. Mama nie zgodziła się na przeniesienie chłopca do rejonu. Wobec tego dyrektor szkoły podpisał umowy na realizację NI z nauczycielami miejscowymi z rejonu zamieszkania. Teraz nauczyciele ci oczekują jeszcze zwrotu za delegacje. Czy jest takie prawo? Gorąco proszę o podpowiedź w rozwiązaniu mojego problemu.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe