Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
N-l zatrudniony na zastępstwo nie będzie miał godzin w roku szk.19/20 a n-l którego zastępował w listopadzie 2018 odszedł na emeryturę.N-l nadal ma umowę na zastępstwo bez określenia daty do kiedy.
Umowa o pracę na zastępstwo została rozwiązana w dniu rozwiązania stosunku pracy nauczyciela, który odszedł na emeryturę, ponieważ nie można zastępować osoby niebędącej pracownikiem (art. 10 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. , art. 30 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.). Następnie (bez dochowania formy pisemnej) został ważnie zawarty nowy stosunek pracy; w sytuacji, gdy strony nie uzgodniły jego terminowego obowiązywania, nauczyciel jest zatrudniony na czas nieokreślony, pod warunkiem posiadania stopnia awansu co najmniej nauczyciela kontraktowego (art. 10 ust. 4 – 6 KN). Zatrudnienie pełnoetatowe w sytuacji braku godzin w nowym roku szkolnym wymaga dokonania wypowiedzenia z art. 20 ust. 1 pkt 2 KN, czyli z końcem roku szkolnego za 3 – miesięcznym wypowiedzeniem, z zastosowaniem obiektywnych kryteriów wyboru nauczyciela do zwolnienia. Z kolei zatrudnienie na część etatu uprawnia do wypowiedzenia z końcem roku szkolnego z 3 – miesięcznym okresem wypowiedzenia na podstawie art. 27 ust. 1 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownica przebywała po udarze na zwolnieniu lekarskim przez 182 dni. Podobno lekarz prowadzący załatwiał jej rentę ale okazało się, że załatwiał jej tylko sanatorium. Po wykorzystaniu zwolnienia i wielkim zdziwieniu, że pracownica jest z niczym, wysłałam ją na zaległy urlop wypoczynkowy. Teraz pracownica posądza mnie, że nieprawnie wysłałam ją na urlop, bo powinnam wypłacić jej ekwiwalent. Czy może podać mnie do sądu i wysłanie na urlop i niewypłacenie ekwiwalentu? Dodam, że lekarz medycyny pracy nie wystawił tej pracownicy zaświadczenia o zdolności do pracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Podczas ferii, lub wakacji nauczyciel przebywa w szpitalu. Czy powinien za ten czas okazać się zwolnieniem lekarskim? Nadmieniam,że nie korzysta z dodatkowego urlopu uzupełniającego. Jakie świadczenia w takim przypadku przysługują nauczycielowi?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony od 1 września 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. na 4/18 etatu, w tym realizuje 1 godzinę rewalidacji lub nauczania indywidualnego. Czy za lipiec i sierpień wynagrodzenie powinno zostać wypłacone z 3/18 czy z 4/18 etatu, czyli razem z godzinami rewalidacji lub nauczania indywidualnego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem zatrudniony w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Do tej pory moje pensum wynosiło 18 godz. w tygodniu. Z dniem 1.09.2012 r. organ prowadzący ośrodek zwiększył pensum psychologom i nauczycielom gimnastyki korekcyjnej. Dyrektor powiadomił mnie, że od września moje pensum będzie wynosić 22 godz. Wydaje mi się, że organ prowadzący przekroczył swoje uprawnienia, ponieważ nie może ustalać pensum nauczycielom - z wyjątkiem pedagoga, logopedy, psychologa. Uważam, że jako nauczyciela w-fu (prowadzącego również gimnastykę korekcyjną) obowiązuje mnie pensum w wysokości 18 godzin.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy szkołą publiczną prowadzoną przez stowarzyszenie. Czy i w jaki sposób możemy zatrudnić nauczyciela bez kwalifikacji (chodzi o nauczyciela plastyki) w ciągu roku szkolnego na miejsce nauczyciela, który zrezygnował z pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe