Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Na jakim stanowisku powinien być zatrudniony pracownik obsługi sekretariatu? Czy obowiązują tu przepisy o pracownikach samorządowych?
Status prawny pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, zgodnie z art. 5d ustawy o systemie oświaty, określają przepisy o pracownikach samorządowych.
Wykaz stanowisk pracowników niepedagogicznych zawiera ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.
Przy zatrudnianiu pracowników niepedagogicznych trzeba brać pod uwagę rodzaj stanowiska - urzędnicze czy pomocnicze i obsługi. W przypadku stanowisk urzędniczych, np. referent obowiązują bowiem dodatkowe wymogi, w tym dokonywanie okresowej oceny pracy.
Wśród stanowisk pomocniczych i obsługi w samorządowych jednostkach organizacyjnych we wszystkich jednostkach znajduje się stanowisko sekretarki, gdzie przy zatrudnianiu nie jest wymagany staż pracy. W jednostkach działających w zakresie oświaty na stanowiskach pomocniczych i obsługi zatrudnić można sekretarza szkoły. W tym przypadku występuje wymóg 5-letniego stażu pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie jest objęty ochrona związkową. W projekcie organizacji pracy na następny rok szkolny zaproponowano mu 19 godzin edukacji wczesnoszkolnej i 6 zajęć rewalidacyjnych ( w protokole zapisano, że liczba godzin ponadwymiarowych może ulec zmianie ). Czy ochrona związkowa obejmuje tylko konieczność zapewnienia etatu w następnym roku szkolnym, czy zapewnienie przewidywanej w kwietniu liczby godzin?
- Pracownik po długotrwałej chorobie (182 dni) złożył dokumenty do ZUS w celu otrzymania zasiłku rehabilitacyjnego. Choroba trwała do 04.12. 2016 r. Orzeczenie lekarskie o tym, że pracownik nie jest niezdolny do pracy z dnia 04.01.2017 r. zostało dostarczone do pracodawcy 20.01.2017 r. Jednocześnie pracownik zwraca się z prośbą o udzielenie urlopu za 2016 r . od 16.01.2017 r. Jak pracodawca powinien postąpić? Czy można pracownika zwolnić, bez udzielania urlopu po wypłaceniu ekwiwalentu za urlop z dniem 20.01.2017 r. i jaką podać podstawę? Czy musimy najpierw pracownika skierować na badania lekarskie kontrolne po chorobie? Czy badanie powinien zrobić przed ew. udzieleniem urlopu czy przed ew. przystąpieniem do pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem niewielkiej SP. Nie posiadając w kadrze n-la techniki (1 godz. w tygodniu) wystąpiłam o zgodę do KO dla nauczyciela w-f, który prowadził technikę w ubiegłym roku. Zgody nie otrzymałam, co robić? Nie mam możliwości znaleźć w okolicy chętnego na 1 godz. brak też oferty z UP.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka mojej szkoły jest od tygodnia na L4 w związku z zagrożoną ciążą (początek ciąży).Należy przypuszczać, że ten stan będzie trwał do porodu czyli do polowy października br.a później macierzyński i ekwiwalent za urlop. Od 01 kwietnia br. chcę zatrudnić nauczyciela na zastępstwo. Proszę mi powiedzieć jaką umowę mogę przygotować za owo zastępstwo zakładając, że zwolnienia lekarskie będą przynoszone co pewien czas zachowując ciągłość. Co z urlopem w czasie wakacji, czy w tym czasie również musi być ciągłość zwolnień lekarskich?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry, jakiej użyć argumentacji żeby przekonać organ prowadzący do zwiększenia etatu pomocy w przedszkolu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe