Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nasza nauczyciela przebywa na zwolnieniu lekarskim od 29.06.2016r do 27.09.2016r/ciąża/ od 28.09.2016r do 14.02.2017urlop macierzyński; od 15.02.17r do 01.08.2017r urlop rodzicielski. Ile dni urlopu uzupełniającego należy się w/w nauczycielce i czy są uwarunkowania prawne w jakiej ilości dni jednorazowo może pójść na urlop i do kiedy musi wykorzystać urlop uzupełniający?
Nauczycielka nabęcie prawo do uzupełniającego urlopu wypoczynkowego za 2016 i 2017 rok.
Zarówno w jednym, jak i drugim roku, od puli 8 tygodni należy odjąć okres wykorzystanego urlopu: w 2016 r. okres ferii zimowych (14 dni) i 4 dni czerwca, a w 2017 r. 4 tygodnie i 2 dni sierpnia.
Zgodnie z art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela, urlop uzupełniający przysługuje w ciągu roku szkolnego. Nie można go udzielić podczas wakacji czy ferii zimowych, ponieważ w tym czasie nauczyciel przebywa na kolejnym urlopie wypoczynkowym, do którego nabył prawo.
Przepisy nie określają szczegółowych zasad udzielania urlopu uzupełniającego. Termin jego udzielenia pracodawca musi ustalić więc z nauczycielem, biorąc pod uwagę organizację pracy szkoły. Najlepiej więc udzielić takiego urlopu zaraz od nowego roku szkolnego w pełnym przysługującym wymiarze, z zastrzeżeniem, że urlop ten nie może pokrywać się z nowym urlopem podczas ferii zimowych - w takich przypadkach urlop uzupełniający powinien zostać udzielony w częściach.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy na stanowisku wychowawcy w bursie może być zatrudniona osoba, która ukończyła studia I stopnia specjalność - pedagogika opiekuńczo-wychowawcza?
- Pracownik niepedagogiczny przebywał w okresie 22.10.1977 r. do 22.10.1980 r. na urlopie bezpłatnym, jak wynika to ze świadectwa pracy (z innych dokumentów wynika, że był to urlop bezpłatny w związku z wychowywaniem dziecka). Czy w tej sytuacji powinnam zaliczyć okres ten do naliczenia nagrody jubileuszowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniliśmy nauczyciela w wymiarze pełnym na okres od 1 do 14 września - rozwiązanie umowy za porozumieniem stron na wniosek pracownika. Od 8 do 11 września przebywał na zwolnieniu lekarskim (obecność usprawiedliwiona, ale nie płatna). 1) W jaki sposób wyliczyć nauczycielowi ekwiwalent za urlop wypoczynkowy i w jakiej wysokości go wypłacić? 2) Czy w świadectwie pracy należy umieścić okres przebywania na zwolnieniu lekarskim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam!
Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania do dnia 14.07.2013r. przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Z analizy zatrudnienia i założeń do opracowania arkusza organizacyjnego na rok szkolny 2013/2014 wynika, że konieczna będzie propozycja zmniejszenia wymiaru zatrudnienia (bądź przejście w stan nieczynny)dla tego nauczyciela. W jaki sposób dostarczyć mu propozycję zmian, aby zachować termin dostarczenia dokumentów o zmniejszeniu wymiaru do dnia 31.05.2013r. - już teraz wiadomo jest, że będzie on unikał pojawienia się w szkole, aby wyrazić zgodę na zmniejszenie wymiaru.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony jako psycholog u innego pracodawcy (placówka medyczna) stara się o pracę w poradni. Posiada ważne badania lekarskie na stanowisku psychologa. Czy po przedstawieniu skierowania i orzeczenia lekarskiego (w przypadku stwierdzenia zgodności warunków pracy) jest możliwość uwzględnienia tych badań w procesie zatrudnienia?
Informatyk zatrudniony w poradni jest jednocześnie pracownikiem innej poradni na tym samym stanowisku i w tych samych warunkach pracy, posiada ważne badania okresowe wykonane u tamtego pracodawcy. Czy można je uwzględnić?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe