Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany był zatrudniony na 0,5 etatu jako pedagog terapeuta. Chcę od nowego roku szkolnego zaproponować pełny etat na stanowisku nauczyciela rewalidacji indywidualnej. Przy pomocy jakiego dokumentu mam tego dokonać, poprzez porozumienie, aneks, oraz w jaki sposób? Zaznaczam, że 31 maja nauczyciel wyraził zgodę na przedstawioną propozycję.
Aneks do umowy i porozumienie zmieniające to dokumenty tego samego rodzaju - jeden i drugi wymaga zgody obu stron umowy, różnią się tylko nazwą.
W opisanym przypadku istotne jest, na jaki okres ma zostać przydzielony pełny etat - na czas określony czy na czas nieokreślony.
1. umowa na czas nieokreślony na 0,5 etatu:
- jeżeli zwiększenie ma nastąpić na czas nieokreślony - aneks/porozumienie zmieniające do umowy + potwierdzenie przekształcenia stosunku pracy na mianowanie
- jeżeli zwiększenie ma nastąpić na czas określony, np. 1 rok szkolny - aneks/porozumienie zmieniające z zaznaczeniem dat obowiązywania pełnego etatu.
2. umowa na czas określony na 0,5 etatu:
- jeżeli zwiększenie ma nastąpić na czas nieokreślony - aneks/porozumienie zmieniające do umowy, określające zwiększenie wymiaru godzin i przekształcenie umowy na umowę o pracę na czas nieokreślony + potwierdzenie przekształcenia stosunku pracy na mianowanie
- jeżeli zwiększenie ma nastąpić na czas określony lub do zakończenia obowiązywania obecnej umowy - aneks/porozumienie zmieniające z zaznaczeniem dat obowiązywania pełnego etatu
- jeżeli okres obowiązywania obecnej umowy kończy się w czerwcu lub sierpniu bieżącego roku, umowa rozwiązuje się i należy nazwiązać nowy stosunek pracy: na czas określony lub nieokreślony poprzez mianowanie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy jednostką budżetową,wypłacamy dodatek za staż pracy. Czy pracownikowi zatrudnionemu u nas od dłuższego czasu, który dostarczył obecnie zaległe świadectwo pracy (3 lata wstecz) należy wyrównać wysługę za trzy lata wstecz, czy płacić od następnego miesiąca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry,
Nauczyciel został zwolniony z art.20 z dniem 31 sierpnia 2023 r. z powodu likwidacji oddziału. Od 1
września pracuje na zastępstwie do 31 sierpnia 2024 r.
Od września będziemy mieli wolny etat i czy możemy zatrudnić nauczyciela na umowę o pracę lub mianowanie na cały etat nie naruszając dyscypliny finansowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 1 września 2017 r. nauczyciele, pracownicy niebędący nauczycielami, zatrudnieni w dotychczasowej sześcioletniej szkole podstawowej, stają się odpowiednio nauczycielami, pracownikami niebędącymi nauczycielami, zatrudnionymi w ośmioletniej szkole podstawowej.(art.234). Zadaniem Dyrektora dotychczasowej sześcioletniej szkoły podstawowej, w terminie do 15 maja 2017 r., jest poinformowanie na piśmie o tej zmianie nauczycieli, pracowników niebędących nauczycielami. Czy moglibyście Państwo pomóc sformułować takie pismo?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona od 6 września 2011 r. na podstawie przedłożonych dokumentów miała uznany, do dnia 15.11.2019 r., staż pracy wynoszący 11 lat.
W dniu 15.11.2019 r. dostarczyła dodatkowe dokumenty (świadectwa pracy oraz decyzje o wypłacanych zasiłkach dla bezrobotnych), według których zwiększyła się wysługa lat.
Jednocześnie nauczycielka zwróciła się z pismem do dyrektora szkoły, w którym wzywa do wypłaty wyrównania dodatku stażowego za 3 lata wstecz.
Czy w związku z tym pracodawca powinien pozytywnie rozpatrzyć wniosek o wypłatę takiego wyrównania i wypłacić je zgodnie z żądaniem pracownika?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na podstawie mianowania otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę z art. 20KN z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. W bieżącym roku szkolnym nauczyciel pracuje na 10/18 etatu. Czy nauczycielowi przysługują dni wolne na poszukiwanie pracy? Nauczyciel wybrał sobie trzy dni, takie w których pracuje w szkole (oprócz tego jest zatrudniony na 8/18 w innej placówce). Nadmienia, że jesteśmy placówką feryjną.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe