Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie wstępnie uprzedził, iż od 1.09.2016 r. chce być przeniesiony do pracy w innej szkole (art.18 KN). Jakie są procedury takiego przeniesienia? Co z teczką akt osobowych pracownika? Czy w takim przypadku wystawia się świadectwo pracy? Czy należy się świadczenie urlopowe za rok szk. 2015/16 i jakieś odprawy?
Przeniesienia nauczyciela mianowanego, na jego wniosek, do innej szkoły dokonuje się zgodnie z postanowieniami art. 18 Karty Nauczyciela - przeniesienia dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony.
Przeniesienie w trybie art. 18 KN dotyczy tylko nauczycieli zatrudnionych przez mianowanie - jest jednym z przywilejów tej grupy nauczycieli. Stosunek pracy w tym przypadku nie zostaje bowiem zakończony, lecz trwa nadal w innej szkole - zachowana zostaje ciągłość zatrudnienia. Nie wydaje się zatem świadectwa pracy, natomiast teczka akt osobowych przekazywana jest dyrektorowi szkoły, do której nauczyciel został przeniesiony. W związku z tym, ze stosunek pracy nie rozwiązuje się, nie przysługują też żadne odprawy.
Świadczenie urlopowe przysługuje na podstawie art. 53 ust. 1a KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem dyrektorem szkoły podstawowej. Do końca lutego otrzymywałem dodatek motywacyjny, który był przyznawany przez Burmistrza. Po tym okresie dodatku już nie otrzymałem. Nie było żadnego wytłumaczenia ani ostrzeżenia-prostu nie dał. Proszę o pomoc w tej sprawie. Nie wiem jakie kroki podjąć. W internecie czytam przeróżne informacje, a najczęściej są sprzeczne. Jedni piszą, że dodatek jest obligatoryjny i należy do składowej wynagrodzenia, a inni wręcz odwrotnie. Bardzo proszę o wyjaśnienie i podpowiedzenie co mogę w tej sprawie zrobić?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania z 20-letnim stażem pracy w szkole z emeryturą wojskową można udzielić urlopu dla poratowania zdrowia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik wykorzystał cały należny mu urlop za rok 2018 r. już w lutym, a następnie złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę w maju tego samego roku. Czy pracodawca poniesie za to jakieś konsekwencje, czy pracownik będzie zmuszony do zwrotu należności za urlop, który został mu udzielony nie proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na 17/18 można przyznać godz.ponadwymiarowe? Obecnie mogą mieć przyznane godziny ponadwymiarowe jedynie nauczyciele zatrudnieni w pełnym wymiarze.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik został ponownie zatrudniony po dwóch latach przerwy. Jego akta osobowe zostały już wcześniej zarchiwizowane. Dopuszczalne jest kontynuowanie jego teczki po ponownym zatrudnieniu, ale co w tej sytuacji odnotować w spisie zdawczo-odbiorczym, który został sporządzony przy przekazywaniu teczki do archiwum? Teczka tego pracownika ma już nadany numer kolejny spisu, są też wpisane daty skrajne dokumentów znajdujących się w teczce.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe