Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel jest na urlopie bezpłatnym trwającym przez cały rok szkolny. Czy ten sam nauczyciel może wziąć urlop bezpłatny na kolejny rok szkolny?
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 19 grudnia 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania nauczycielom urlopów dla dalszego kształcenia się (...) określa, że:
§ 12. 1. Nauczyciel może otrzymać urlop bezpłatny dla celów naukowych, oświatowych, artystycznych albo z innych ważnych przyczyn.
2. Urlop, o którym mowa w ust. 1, udzielany jest przez dyrektora na umotywowany wniosek nauczyciela na czas określony, pod warunkiem że nie spowoduje to zakłócenia toku pracy szkoły.
Udzielenie zatem nauczycielowi urlopu bezpłatnego należy do wyłącznych kompetencji dyrektora szkoły. Przepisy nie ograniczają częstotliwości udzielania takiego urlopu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Na jakich zasadach w Szkole niepublicznej o uprawnieniach publicznej można zatrudnić nauczyciela bez kwalifikacji? Czy w każdym przypadku potrzebna jest zgoda Kuratora? Jaka jest procedura zatrudnienia takiego nauczyciela?
- Konserwator - rencista zatrudniony na 0.5 etatu od października chorował pełne pół roku (choroba nowotworowa) następnie wykorzystał urlop wypoczynkowy od 7 kwietnia 2017 do 17 maja 2017r.). W tym czasie złożył wniosek o świadczenie urlopowe ,,Wczasy pod gruszą". Na prośbę chorego umowa została rozwiązana z dniem 17 maj 2017. W tym czasie nie otrzymał pieniędzy. Wniosek do księgowej wpłynął 12 06. 2017r. Księgowa odmówiła wypłaty tłumacząc, że już w tym dniu nie był pracownikiem. Konserwator domaga się wypłaty należnych mu pieniędzy. Poleciłem na piśmie wypłacić kwotę zgodnie z regulaminem ZFŚS. Konserwator dopełnił wszystkich formalności zgodnie z regulaminem. Pieniądze zostały przelane. Szkoła i ja jako pracodawca mamy niedopatrzenie. Czy pieniądze konserwator powinien otrzymać i zachowałem się właściwie oraz komu udzielić upomnienia sekretarka szkoły, Komisja ZFŚS, kadrowa. księgowa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 31 maja 2013 r. złożyłam rezygnację ze stanowiska dyrektora szkoły i do dnia dzisiejszego (16.07.2013) nie otrzymałam żadnej odpowiedzi ze strony wójta, nie przeprowadzono też żadnej rozmowy. Ogłoszono natomiast konkurs na dyrektora. Czy to jest zgodne z prawem, ponieważ nie odwołano mnie ze stanowiska , a "normalnie" kadencja moja kończy się za rok. Co mam zrobić, gdy zwrócą się z pismem o wytypowanie do komisji konkursowej przedstawiciela rady pedagogicznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ukończył magisterskie studia stacjonarne w latach 1978-1983. Od 01.09.1983 r. nieprzerwanie pracuje na stanowisku nauczyciela.W dniu 31.12.2008 r. posiadał 25 lat pracy przy tablicy. Czy chcąc odejść na emeryturę obecnie nabył prawo do "starej" emerytury nauczycielskiej po doliczeniu okresu studiów dziennych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chciałabym zasięgnąć porady w sprawie nauczyciela (byłego dyrektora), który nie zawsze stosuje się do moich poleceń. Wczoraj ta Pani zmieniła samodzielnie godzinę zebrania z rodzicami o czym nie zostałam poinformowana jako dyrektor. Jakie konsekwencje ponosi w tym wypadku. Proszę o pilna poradę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe