Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel przedszkola nieferyjnego zatrudniony w niepełnym wymiarze 4/23 chce wybrać urlop wypoczynkowy godzinowy. W jaki sposób obliczyć ile należy mu się urlopu?
Wymiar urlopu nauczyciela to 6 dni (35 dni x 4/23 etatu).
Zgodnie z kodeksem pracy, 1 dzień urlopu to 8 godzin, zatem 6 dni x 8 h = 48 godzin.
Z tej puli należy odejmować za każdy dzień urlopu tyle godzin, ile wynosi obowiązujący nauczyciela dobowy wymiar czasu pracy w danym dniu.
Czas pracy nauczyciela (zajęcia dydaktyczne, inne zajęcia statutowe, dokształcanie) zatrudnionego w pełnym wymiarze nie może przekroczyć 40 godzin tygodniowo. W opisanym przypadku, przy wymiarze etatu 0,17 (4/23) będzie to 7 godzin.
Z tych 7 godzin, 4 to pensum dydaktyczne i 3 h - pozostałe czynności. W pytaniu nie podano przez ile dni w tygodniu pracuje nauczyciel. Jeżeli całe 4 godziny wykonuje w jednym dniu, to za każdy dzień urlopu nalezy odjąć 7 godzin. W przypadku wykonywania pracy np. w dwa dni w tygodniu po 2 godziny, będzie to odpowiednio 3,5 godziny za każdy dzień.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel kontraktowy od 20.01. do 14.02.2016 r. (26 dni) przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku z wypadkiem. Ferie zimowe w szkole w bieżącym roku szkolnym trwają od 1.02. - 14.02.2016 r. 1. Kiedy należy nauczycielowi oddać 14 dniowy urlop za ferie zimowe. Bezpośrednio po zakończeniu ferii (np. 15 - 28.02.) czy można w okresie wakacji letnich?; 2. Nauczyciel 31 maja 2016 kończy staż na n-la mianowanego czy w związku z powyższym staż ulegnie przedłużeniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik niepedagogiczny jest zatrudniony u dwóch pracodawców samorządowych równocześnie. Ma wcześniej zakończony okres zatrudnienia wynoszący 35 lat, w trakcie którego podejmował dodatkowe zatrudnienia w łącznym wymiarze 1 rok 1 miesiąc 7 dni. Jedną z placówek wskazał jako zatrudnienie podstawowe. W dodatkowym był zatrudniony 4 miesiące. Czy okresy zatrudnienia zakończone należy zaliczyć do okresu zatrudnienia mającego wpływ na wysokość dodatku za wysługę lat u obydwu pracodawców?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel planuje wziąć 5 dni urlopu bezpłatnego. Czy dyrektor może udzielić takiego urlopu? Jaka jest podstawa prawna? Czy taki urlop wpłynie na przebieg stażu na nauczyciela mianowanego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 20 grudnia 2017 do 20 grudnia 2018. Czy zgodnie ze obowiązującymi od 1 stycznia 2018r. zmianami KN art 66a.1. będzie mu przysługiwać urlop uzupełniający w wymiarze 8 tygodni? Czy nauczyciel może zrezygnować z urlopu uzupełniającego i otrzymać ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy szkolnego rzecznika praw ucznia. Czy w szkole musi być powołana taka osoba? Jaka jest podstawa prawna? Czy jeśli nie byłoby obowiązku tworzenia takiej funkcji, to czy muszą być zapisy w statucie odnośnie tej funkcji?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe