Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel przyniósł świadectwa pracy w połowie listopada (a przypominano mu kilka razy), więc dodatek stażowy otrzymał od grudnia. Teraz złożył pismo o wyrównanie stażu za wcześniejsze miesiące, czyli od początku zatrudnienia.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 31 stycznia 2005 r.
w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy:
§ 7. 1. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy oraz inne udowodnione okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
Rozporządzenie, inaczej niż w przypadku zmiany stawki wynagrodzenia zasadniczego, nie precyzuje od kiedy nauczycielowi przysługuje zwiększony dodatek za wysługę lat (nie uzależnia tego od przedłożenia oryginałów dokumentów). Jeżeli zatem nauczyciel doniósł świadectwa pracy z opóźnieniem to powinno się wyrównać dodatek, w tym przypadku, od początku zatrudnienia. Roszczenia pracownicze przedawniają się po 3 latach, więc nawet do 3 lat pracownik może domagać się wyrównania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany ma umowę o pracę na zastępstwo na część etatu (biblioteka) do końca października 2019 r. Jednocześnie realizuje godziny z projektu finansowane zgodnie z art. 35a KN. Planuję zatrudnienie nauczyciela od dnia 1 listopada tylko na 4 h zajeć projektu unijnego (kontynuacja projektu) - n-l nie będzie miał w szkole innych zajęć dydaktycznych. Jaką kwotę wynagrodzenia należy napisać w umowie o pracę? Jaka będzie podstawa prawna zatrudnienia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nowy urlop macierzyński, który rozpocznie się 15 sierpnia 2013 r. skonsumuje urlop wypoczynkowy w okresie ferii letnich z roku 2014, czy też pracownik ma prawo do urlopu uzupełniającego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, mam pewien problem związany z zatrudnieniem na zastępstwo emeryta. Za zgodą organu prowadzącego zatrudniłam emerytkę na zastępstwo.Na wcześniejszą emeryturę przeszła w 2001 r. przed stopniami awansu; wykształcenie - SN.Z jakiego zaszeregowania powinnam wyliczyć Jej stawkę? Pozdrawiam Lidia Sikorska
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli nauczyciel zapisał się na szkolenie na które nie było określonego terminu - było to warunkowane ilością zgłoszeń i termin wypadł w czasie jego planowego urlopu czy można mu zwrócić koszty tego szkolenia - szkolenie było realizowane na skierowanie dyrektora?
- Jestem dyrektorem szkoły podstawowej od 01.09.2019 r., która ma siedzibę główną i dwie lokalizacje dodatkowe. Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze odbywają się we wszystkich trzech budynkach w sumie mam 11 oddziałów klas I-VIII i 3 oddziały przedszkolne. W tamtych budynkach dodatkowych wyznaczyłam moich zastępców podczas rady pedagogicznej. Jak prawnie uregulować ich stanowiska? Czy powinnam mieć zastępców w tamtych szkołach i kto ich powołuje (ja czy organ prowadzący)? Jaki powinien być ich zakres obowiązków?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe