Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony w szkole podstawowej na podstawie mianowania od 4-ch lat ma ograniczenie zatrudnienia na 17/18. Czy nauczycielowi temu przysługuje dodatek wyrównawczy na koniec roku kalendarzowego? W naszej gminie otrzymali je tylko nauczyciele kontraktowi i mianowani.
Dodatek uzupełniający wypłaca się w przypadku nieosiągnięcia w roku podlegającym analizie wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego.
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 13.01.2010 r. w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialngo (§ 4), kwotę różnicy, o której mowa w art. 30a ust. 2 Karty Nauczyciela, wylicza się dla poszczególnych stopni awansu zawodowego w odniesieniu łącznie do nauczycieli wszystkich szkół prowadzonych przez daną jednostkę samorządu terytorialnego. Kwoty tej nie wylicza się w odniesieniu do poszczególnych szkół lub nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dot. zmiana miejsca pracy nauczyciela na podstawie przeniesienia.
Szkoła do której ma być przeniesiony nauczyciel zwróciła się z prośbą o wyrażenie zgody na przeniesienie nauczyciela. Prośba została przesłana do Szkoły w której nadal jest zatrudniony. W związku z tym mamy pytanie czy pracownik, który ma być przeniesiony musi złożyć dodatkową pisemną zgodę na to przeniesienie, czy wystarczą dokumenty z placówki która oto przeniesienie się zwróciła.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka ukończyła dwu semestralne studia podyplomowe w zakresie terapii pedagogicznej w wymiarze 306 godz. W toku studiów realizowała przedmiot: korekta wad postawy w wymiarze 80 godz. Czy w świetle obowiązujących przepisów w/w nauczycielka ma kwalifikacje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wypisuję świadectwo pracy, w którym stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania umowy o pracę z upływem czasu, na który była zawarta art. 30 § 1 pkt. 4 Kp Ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy Dz. U. z 2016 r. poz. 1666 z późn. zm. powinien być czy Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wychowania przedszkolnego zatrudniony na pełny etat (25/25) ma przydzielone 6 godzin ponadwymiarowych nauczyciela wspomagającego (6/24). Z jakiego pensum powinny być naliczane godziny ponadwymiarowe - nauczyciela wychowania przedszkolnego czy wspomagającego?
- Proszę o odpowiedź na pytania dotyczące rozliczenia kosztów, jakie ponoszą nauczyciele na przejazd na zajęcia lekcyjne, w związku z nauczaniem indywidualnym. Uczennicy klasy II gimnazjum, zamieszkałej w obwodzie szkoły, w odległości 13 km od siedziby szkoły przyznano nauczanie indywidualne do końca roku szkolnego. W związku z tym nauczyciele dojeżdżający prywatnymi samochodami na zajęcia indywidualne i wracający po ich zakończeniu do szkoły pokonują trasę o długości 26 km. 1.Czy dyrektor szkoły jest zobowiązany pokryć koszty przejazdu prywatnym środkiem transportu, jeśli nauczyciel nie ma możliwości dojazdu na zajęcia środkami komunikacji autobusowej lub kolejowej? 2.Czy podstawą rozliczenia jest wystawienie nauczycielowi delegacji na przejazd? 3.Czy dyrektor powinien potwierdzić na delegacji obecność nauczyciela w danym dniu na zajęciach?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe