Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka- bibliotekarz jest matką karmiącą, przedstawiła zaświadczenie lekarskie.Jak rozwiązać problem ze zwalnianiem na karmienie dziecka? Po czterech godzinach pracy przerwa i powrót do pracy? Czy ta godzina na karmienie ma być odejmowana z pensum bibliotekarza czy z 40 godz etatu?
art. 69 ust. 2 Kartya Nauczyciela:
W razie gdy czas pracy kobiety karmiącej dziecko wynosi ponad 4 godziny ciągłej pracy dziennie, przysługuje jej prawo korzystania z jednej godziny przerwy wliczanej do czasu pracy.
Czas pracy to 40 godz. tygodniowo. Godzina na karmienie wliczana jest do tego właśnie czasu pracy. Jeżeli nauczycielka pracuje w danym dniu np. 5 godzin, wówczas po 4 godzinie ciągłej pracy przysługuje jej godzinna przerwa na karmienie, po czym wraca na godzinę do pracy. W sumie pensum nauczycielki plus godziny udzielone na karmienie nie mogą przekroczyć 40 godzin w tygodniu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony na pełny etat pełni również funkcję radnego. Otrzymaliśmy informację, że prawdopodobnie w/w nauczyciel skorzysta z urlopu dla poratowania zdrowia. W przypadku zatrudnienia jako nauczyciel nie mamy wątpliwości, że ma prawo do takiego urlopu. Czy przebywając na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel będzie mógł pełnić funkcję radnego (uczestniczyć w sesjach) i brać udział w pracach zarządu powiatu jako jego członek ?
- Czy w punkcie przedszkolnym dla dzieci niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym( niepełnosprawność intelektualna i ruchowa) jako nauczyciel może być zatrudniona osoba, która ukończyła studia na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz pedagogiki opiekuńczej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Konkurs na dyrektora wygrała nauczycielka innej szkoły (kwalifikacje do w-f). Czy odchodzący dyrektor szkoły musi zatrudnić za porozumieniem stron nową dyrektorkę (fizycznie nie ma dla niej godzin w zatwierdzonym projekcie organizacyjnym, musiałbym zabrać godziny nauczycielowi wychowania fizycznego) czy zawiera z nią kontrakt Urząd Gminy?
- Witam. Nauczycielka jest na urlopie macierzyńskim do 20 sierpnia, jeszcze nie wiem czy będzie korzystała z dodatkowego urlopu. Na czas jej zwolnienia lekarskiego i urlopu macierzyńskiego zatrudniłam na zastępstwo innego nauczyciela. Czy umowę mogę podpisać do 28 czerwca, czy do 20 sierpnia ? Pozdrawiam.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Jestem dyrektorem Zespołu Szkół. Piszę, ponieważ potrzebuję porady prawnej. Jedna z naszych nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej przebywa na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia. Zatrudniłam na jej miejsce (do końca roku szkolnego) inną panią, która wczoraj poinformowała mnie, że jest w ciąży i (od dziś) będzie na zwolnieniu lekarskim (zdaniem lekarza konieczne i uzasadnione). Mam pytanie, czy mogę skrócić nauczycielce urlop dla poratowania zdrowia? Dodam, że w obecnej, trudnej sytuacji szkoły, jest gotowa wrócić do pracy. Czy lepiej to zrobić na prośbę nauczyciela, czy też na prośbę dyrektora? Jakie konsekwencje może to mieć w sytuacji, gdyby okazało się, że za kilka lat nauczycielce znów byłby potrzebny taki urlop? Dodam, że nauczycielka, o której mowa już podczas urlopu (wakacji) podjęła leczenie, jest 4 miesiące po zabiegu, czuje się dobrze i myślę, że lekarz wydałby zdolność do pracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe