Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 31.08.2017r. do 30.08.2018r. nabyła prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 56 dni. W związku z wygaszaniem gimnazjum w roku szkolnym 2018/19 zatrudniona będzie jako nauczycielka w ograniczonym wymiarze 11/20 (pensum łączone). Od dnia 01.09.2018r. istnieje możliwość równoległego, dodatkowego zatrudnienia tej nauczycielki na stanowisku sekretarza szkoły (pracownik samorządowy) w wymiarze ½ etatu. Czy wykonując pracę sekretarza szkoły jako pracownika samorządowego – inny pracodawca, ale umowę podpisuje dyrektor szkoły, może ona w tym samym czasie - jednocześnie korzystać z urlopu wypoczynkowego przysługującego jej z racji przebywania jako nauczyciel na urlopie zdrowotnym. Jeśli nie, to bardzo proszę o wskazanie możliwości rozwiązania tej sprawy.
W przypadku zawarcia drugiej umowy o pracę z tym samym pracownikiem, z każdej z tych umów przysługują mu odrębne uprawnienia pracownicze (są to oddzielne stosunki pracy), w tym również urlop wypoczynkowy. Na stanowisku nauczyciela pracownicy przysługuje urlop uzupełniający, z którego może korzystać, pracując jednocześnie na stanowisku sekretarza szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak wyliczyć ekwiwalent za urlop dla nauczyciela zatrudnionego od 1 września 2015 do 30 czerwca 2015 r. (czy będzie to 56 dni - 14 dni okres ferii) czy pozostałe 4 dni w czerwcu do końca miesiąca mogę odjąć i uznać, że nauczyciel wykorzystał urlop i wypłacić ekwiwalent za 38 dni ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy z pracownikiem niepedagogicznym-emerytem zatrudnionym na czas nieokreślony rozwiązuje się stosunek pracy również po zawiadomieniu związków zawodowych?
- W jaki sposób powinno się sumować tygodniowe nadgodziny nauczyciela?
Czy poprawne jest zaokrąglanie nadgodzin tygodniowo i sumowanie ich w ten sposób dopiero na koniec miesiąca?
Czy też w pierwszej kolejności należy zliczyć dokładną liczbę tygodniowych nadgodzin, a następnie zaokrąglić ją na koniec miesiąca?
Problem odnosi się do tygodni, w których występują dni wolne od pracy (np. święta) lub gdy nauczyciel jest na L-4 czy na urlopie bezpłatnym.
Czy powyższy problem określa §6.3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2009 r. w sprawie dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez organy administracji rządowej (Dz.U. 2009 nr 60 poz. 494)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pedagog w mojej szkole ma drugą umowę na prowadzenie zajęć Tomatis. Czy to prawda, że jako specjalista nie może mieć nadgodzin, a musi mieć drugą umowę? Co z dodatkiem motywacyjnym - czy z drugiej umowy również musi mieć wypłacany dodatek?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik samorządowy otrzymuje minimalne wynagrodzenie w kwocie 2.250,00 zł, na które się składa wynagrodzenie zasadnicze, wysługa lat i dopłata do minimalnego wynagrodzenia.
Czy do podstawy naliczenia trzynastki przyjmuje się składnik - dopłata do minimalnego wynagrodzenia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe