Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka przebywająca od września na zwolnieniu lekarskim (ciąża) dostarczyła kolejne zwolnienie lekarskie. Okazało się, że lekarz wypisał kolejne zwolnienie z 4 dniowa przerwą między zwolnieniami. Nauczycielka nie wiedziała o tym, gdyż L4 jest elektroniczne, tak więc jest luka 4 dniowa pomiędzy zwolnieniami. 1. Co zrobić z tymi nieobecnościami - Nie może chyba napisać o urlop bezpłatny, bo nie ma zdolności do pracy ? 2. Po przerwie 4 dniowej ZUS przestaje płacić i przez 33 dni płatność przechodzi na szkołę.
W razie popełnienia błędu w zwolnieniu lekarskim, lekarz może je anulować i wystawić nowe, poprawne. Na podstawie art. 58a ust. 1 ustawy z dnia 25.06.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, w przypadku gdy w zaświadczeniu lekarskim został popełniony błąd, wystawiający zaświadczenie lekarskie, który wystawił zaświadczenie lekarskie, w którym został popełniony błąd, albo inny wystawiający zaświadczenie lekarskie, w terminie 3 dni roboczych od dnia stwierdzenia błędu lub otrzymania informacji o stwierdzeniu błędu, w szczególności od płatnika składek, ubezpieczonego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przekazuje na elektroniczną skrzynkę podawczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiednio:
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel bibliotekarz zatrudniony w pełnym wymiarze godzin otrzymał 2 godziny rewalidacji w ramach nadgodzin. Z jakiego pensum powinno mu się liczyć rewalidację, z 30 czy z innego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Podczas ferii, lub wakacji nauczyciel przebywa w szpitalu. Czy powinien za ten czas okazać się zwolnieniem lekarskim? Nadmieniam,że nie korzysta z dodatkowego urlopu uzupełniającego. Jakie świadczenia w takim przypadku przysługują nauczycielowi?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel z pensum 18h prowadzi dodatkowo zajęcia rewalidacyjne. Z jakiego pensum ma mieć przydzielone te dodatkowe godziny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy przyznania urlopu uzupełniającego po urlopie rodzicielskim. Otóż nauczycielka kończy roczny urlop rodzicielski 18.08.2021 r. Czy przynależny jej urlop uzupełniający za 2020 r. może wybrać, za zgodą dyrektora szkoły, od 01 września 2021 r., czy musi bezpośrednio po zakończonym urlopie rodzicielskim czyli od 19.08.2021 r.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi mianowanemu zatrudnionemu na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze godzin (placówką macierzystą jest inna szkoła) można zmienić w trakcie roku szkolnego wymiar zatrudnienia z 15/18 na 12/18? Czy jest potrzebna zgoda nauczyciela na jego obniżenie? Nauczyciel, o którym mowa, jest bardzo często nieobecny z różnych powodów i nie jest w stanie zrealizować podstawy programowej z przedmiotu, którego uczy. Nie mam innego specjalisty, który mógłby prowadzić zastępstwa, więc uczniowie albo mają wtedy inne lekcje, albo są zwalniani do domu. Istnieje możliwość zatrudnienia nauczyciela, który ma odpowiednie kwalifikacje i mógłby przejąć część obowiązków tego, który tak często jest nieobecny.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe