Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka szkoły ponadgimnazjalnej, zatrudniona w pełnym wymiarze godzin, w maju i czerwcu (po odejściu klas maturalnych) będzie realizować 10 godzin zajęć dydaktycznych tygodniowo. Zgodnie z art.35 K.N. 64 godziny ponadwymiarowe wypracowane we wcześniejszym okresie zostały zaliczone jako uzupełnienie etatu w maju i czerwcu. Czy należy się ich zwrot w sytuacji gdy nauczycielka w maju będzie przebywać na zwolnieniu?
Nie, nie otrzyma zwrotu, ponieważ jest pełnoetatowym pracownikiem szkoły przez cały rok szkolny i otrzymuje pełne wynagrodzenie, a za okres zwolnienia otrzyma również pełne wynagrodzenie w rozumieniu tzw. średniej godzin.
Karta Nauczyciela z dnia 26.01.1982 (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dotyczy zatrudniania nauczycieli pracujących w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie, które jest partnerem gminy w realizacji projektu unijnego. W projekcie uczestniczą szkoły prowadzone przez gminę i jedna przez stowarzyszenie. Nauczyciele szkół prowadzonych przez gminę będą zatrudnieni na podstawie KN (godziny ponadwymiarowe wg stawki nauczyciela dyplomowanego z pp). Nauczyciele szkoły stowarzyszeniowej zatrudnieni są na podstawie Kodeksu Pracy. Moje pytanie brzmi: jakie zasady wynagradzania powinny być stosowane wobec nauczycieli szkoły stowarzyszeniowej realizujących projekt? (wg zaleceń Urzędu Marszałkowskiego niedopuszczalne są umowy-zlecenia). Czy realizowane przez tych nauczycieli godziny powinny być wynagradzane wg. ich stawek zaszeregowania (2000 zł. miesięcznie podstawy + dodatek za wysługę lat)? Czy możliwe jest wynagradzanie tych nauczycieli wg odrębnego regulaminu wynagradzania za realizację projektów z udziałem środków unijnych, gdzie zapisane byłyby godzinowe stawki wynagrodzenia takie, które wynikają dla nauczycieli szkół prowadzonych przez gminę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dopuszczalne jest zatrudnienie specjalisty na dwie umowy o pracę w tej samej placówce, np: w klasach edukacyjnych i na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w godzinach popołudniowych? Jak wpisać do SIO?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielom przenoszonym do innej szkoły w związku ze zmniejszeniem liczby oddziałów, należy wypłacić odprawy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor planuje zatrudnić nauczyciela specjalistę w poradni psychologiczno-pedagogicznej od 1 października 2018 r. lub później. Wygląda na to, że nauczyciel ten nie będzie mógł rozpocząć stażu na nauczyciela kontraktowego (minął czas do 14 września). Na jaki okres należałoby podpisać umowę z tym nauczycielem (jest wolny etat).
- Moje pytanie dotyczy urlopu dyrektora szkoły podstawowej. Ile urlopu ma dyrektor szkoły. Jak jest liczony? Czy wchodzą w to soboty i niedziele itp. Dziękuję za odpowiedź?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe