Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka zatrudniona jest w zespole szkół w skład którego wchodzi szkoła podstawowa z klasami gimnazjum oraz przedszkole. W roku szkolnym 2017/18 pracowała w przedszkolu w oddziale sześciolatków (pensum 22 godziny na tydzień). Na rok szkolny 2018/19 zaplanowano oddział 3-4 latków (pensum 25 godzin). Czy obowiązkiem dyrektora w maju było wręczenie porozumienia zmieniającego warunki pracy w związki ze zwiększeniem tygodniowego pensum? Jeśli tak, to co zrobić w przypadku, gdy takiego porozumienia nie było, a w zespole szkół nie ma możliwości zatrudnienia jej na etacie z 18-godzinnym pensum.
W opisanej sytuacji zastosowanie ma art. 18 ust. 1 Karty Nauczyciela, zgodnie z którym nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie same lub inne stanowisko. W związku z tym, że zmiana stanowiska wymaga zgody nauczyciela, można tego dokonać w każdej chwili. Przepis ten do 31.08.2019 r. stosuje się również do nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy na czas nieokreślony (art. 220 ust. 1 pkt. 1 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy małą szkoła, w wyniku choroby frekwencja w klasie w okresie jednego tygodnia była 0. Nauczyciele w pracy byli. Co wpisać w takim przypadku do dziennika?
- Nauczyciel jest zatrudniony w szkole niepublicznej w wymiarze 6 godzin, na podstawie Kodeksu pracy. Czy przy zmniejszeniu liczby godzin należy podpisać z nim ograniczenie wymiaru zatrudnienia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracodawca może nie wyrazić zgody na korzystania z dni opieki nad dzieckiem, które nie ukończyło 14 lat, w terminie wskazanym przez pracownika jeżeli jest uzasadniona przyczyna np. dużo nauczycielek chce skorzystać w ostatnim tygodniu nauki przed świętami lub bardzo duża absencja pracowników w tym okresie ze względu na L-4.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- nauczyciel przebywa na urlopie do poratowania zdrowia od 01.09.2023 do 31.08.2024, po zakończeniu chce przejśc na świadczenie kompensacyjne.
Jak policzyć ekwialent za urlop wypoczynkowy? 56/12 *10 ?? czy całe 56 dni?
Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie, wieloletni pedagog szkolny.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od stycznia 2021 r. szkoły mają przystąpić do pracowniczych planów kapitałowych. Do kiedy dyrektor szkoły musi zebrać ewentualne deklaracje o rezygnacji z dokonywania wpłat (od kiedy składki będą naliczane, skoro umowa o prowadzeniu PPK ma być zawarta do 10.04.2021 r.)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe