Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka została z dniem 01.09.2016 r. zatrudniona w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej na 0,69 etatu. Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego będzie jej przysługiwał? Urlop ma być obliczony za okres zatrudnienia trwający od 01.09.2016 r. do 31.08.2017 r. - szkoła jest szkołą samorządową.
Nauczycielce zatrudnionej w oddziale przedszkolnym w samorządowej szkole podstawowej od dnia 1 września 2016 r. do dnia 31 sierpnia 2017 r. w wymiarze 0,69 etatu przysługuje prawo do urlopu w wymiarze 200 godzin: 8,05 dni za okres pracy od dnia 1 września do dnia 31 grudnia 2016 r. (0,69 etatu * 4/12 przepracowanej części roku * 35 dni) oraz 16,1 dni za okres pracy od dnia 1 stycznia do dnia 31 sierpnia 2017 r. (0,69 etatu * 8/12 przepracowanej części roku * 35 dni), co daje łącznie 24,15 dni, zaokrąglonych w górę do 25 dni * 8 godzin, zgodnie z art. 64 ust. 3 i 5a KN, art. 154 § 2, art. 1542 § 2, art. 1551 § 1, art. 1552a § 1, art. 1553 § 1 KP.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeśli pomoc nauczyciela dostarczyła zaświadczenie lekarskie informujące o tym, że nie może dźwigać to czy dyrektor powinien skierować pracownika do lekarza medycyny pracy by wydał zaświadczenie, że może zajmować to stanowisko?
- 1. Czy nauczyciel, któremu powierzono funkcję dyrektora z konkursu powinien dostarczyć informacji o niekaralności z KRK? 2. Czy nauczycielowi należy się zapłata za stałe nadgodziny, przypadające do wypracowania w dniu wolnym od pracy, np. 01.11.17? 3. Ile wynosi etat nauczyciela specjalisty zatrudnionego w przedszkolu ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy się dodatek za warunki trudne i za warunki uciążliwe dla nauczyciela pracującego w szkole ogólnodostępnej z uczniem realizującym nauczanie indywidualne i mającym orzeczenie o kształceniu specjalnym z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. Czy w tym przypadku należą się 2 dodatki za trudne + uciążliwe? Czy takie dodatki należą się jeżeli uczeń (tak jak wyżej uczęszcza do gimnazjum ogólnodostępnego jest nauczany indywidualnie i ma orzeczenie o kształceniu specjalnym -upośledzenie w stopniu umiarkowanym ), a ukończył 16 rok życia (obecnie ma 18 lat) bo miał wydłużony etap edukacyjny ? Czy należy się dodatek i za trudne i za uciążliwe?( 2 dodatki)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Z nauczycielem zawarto umowę na rok szkolny 2015/2016 umowa ta jest na czas określony tj. do 31-08-2016 r. Od drugiego semestru chcemy tą umowę zmienić na umowę na czas nieokreślony, czy możemy aneksować tą umowę.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany otrzymał z końcem czerwca propozycję ograniczenia zatrudnienia w związku ze zmianami organizacyjnymi (redukcją liczby oddziałów ) skutkującymi brakiem godzin do zapewnienia pensum. Nauczyciel nie przyjął propozycji i nie złożył zgody na pracę w ograniczonym zakresie. Czy w takim wypadku bezwzględnie konieczne jest wręczenie osobnego pisma wypowiadającego umowę? Czy można traktować jako wystarczające i wiążące (również jeżeli chodzi o czas rozpoczęcia okresu wypowiedzenia) pismo z propozycją ograniczenia pensum? Nauczycielowi nie zostało wręczone osobne pismo z wypowiedzeniem umowy. Czy w takim wypadku można to zrobić teraz, a jeśli tak to czy okres wypowiedzenia będzie liczony 7 dni od daty pisma o ograniczeniu pensum czy też dopiero od momentu wręczenia pisma wypowiadającego umowę? W piśmie z propozycją ograniczenia była zawarta informacja o skutkach braku zgody złożonej w przeciągu 7 dni. Co w tym wypadku z konsultacją związkową?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe