Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Obie treści pytania dotyczą ZFŚS. 1. Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie bezpłatnym od.109.2016 do 30.06.2017 należą się świadczenia z ZFŚS? ; 2.Czy pracownikowi administracji przebywającemu na urlopie wychowawczym w okresie 16.09.2016 r. - 15.08.2019 r. należą się świadczenia z ZFŚS? Czy istnieją jakieś przepisy(wyroki) które interpretują ww. sytuacje.
Osoby korzystające z urlopów bezpłatnych i wychowawczych nie tracą statusu pracownika, pomimo że nie zachowują prawa do wynagrodzenia. Świadczenia socjalne nie stanowią jednak składników wynagrodzenia. Zgodnie zaś z art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. Z 2016 r. poz. 800) uprawionymi do korzystania ze świadczeń socjalnych są pracownicy, czyli osoby pozostające w zatrudnieniu, bez konieczności spełnienia dalszych wymogów. Ostatnio MPiPS wypowiedział się odnośnie konieczność dokonywania odpisu na ZFŚS na pracowników na urlopach bezpłatnych właśnie ze wskazaniem, na posiadanie statusu pracownika (http://www.gazetapodatkowa.gofin.pl/ministerstwo-pracy-i-polityki-spolecznej-wyjasnia-urlopy,artykul,142561.html).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy każdy wypadek np.złamanie, skręcenie należy zgłaszać do organu prowadzącego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń klasy V szkoły podstawowej realizuje nauczanie indywidualne w domu. Od początku II semestru bardzo często nie pracuje na lekcjach, często nie przychodzi na zajęcia, zamyka się w pokoju, nie nawiązuje kontaktu z nauczycielami. Rozmowy przeprowadzone z ojcem nie wpłynęły na postawę ucznia. Jakie kroki powinna podjąć szkoła? Czy ucznia można nie promować do następnej klasy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu może działać społeczny inspektor BHP. Placówka nie ma środków na zatrudnienie takiego pracownika na etacie
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dziecko (urodzone w 2018 r.) uczęszczało do przedszkola od listopada 2022 r., rodzice złożyli kartę kontynuowania edukacji przedszkolnej w roku szkolny 2023/2024. Rodzic dziecka jest artystą cyrkowym i nie ma stałego miejsca pracy, dziecko przemieszcza się wraz z rodzicem. W konsekwencji czego dziecko nie uczęszczałoby do przedszkola przez ok 7 miesięcy. Czy przedszkole ma prawo skreślić dziecko z listy uczniów, czy rodzic powinien złożyć wniosek o zawieszenie przedszkola na te kilka miesięcy. Jak to prawnie uregulować?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieje podstawa prawna ściśle regulująca jak długa powinna być jednostka lekcyjna na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych jeśli chodzi o nauczanie przedmiotów w kształceniu zawodowym praktycznym? Wiem, że jeden z dyrektorów w moim mieście podjął decyzję, by takie zajęcia w jego szkole trwały 45 minut (versus 55 minut do niedawna). Mnie by bardzo było na rękę także wprowadzić taką długość lecz boję się, że ktoś kiedyś zarzuci mi zaniedbania.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe