Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 stycznia 2017 do 31 sierpnia 2017 byłam zatrudniona jako nauczyciel na Kodeksie Pracy (mam 25 lat stażu pracy) Otrzymałam świadectwo pracy, na którym napisane jest, że wykorzystałam cały urlop. W lipcu przystąpiłam do konkursu na dyrektora i od 1 sierpnia 2017 jestem dyrektorem przedszkola publicznego,którego organem prowadzącym jest burmistrz. Ile należy mi się urlopu za rok 2017 (od 1 sierpnia do 31 grudnia 2017)? W Urzędzie Gminy cały czas zastanawiają się, ile dni mi się należy. Dlatego moje pytanie kieruje do specjalistów.
Z umowy na podstawie kodeksu pracy (I - VIII) przysługiwał urlop w wymiarze 8/12 z 26 dni (zakładając, że było to zatrudnienie w pełnym wymiarze), czyli 18 dni.
Za okres zatudnienia w przedszkolu (VIII - XII) przysługiwał urlop w wymiarze 5/12 z 35 dni, tj. 15 dni. Okres podwójnego zatrudnienia przez cały miesięc w sierpniu należy liczyć odrębnie u każdego pracodawcy (gdyby zmiana zatrudnienia nastąpiła w trakcie miesiąca, urlop za sierpień przysługiwałby u pierwszego pracodawcy).
W sumie za 2017 rok przysługiwał więc urlop w wymiarze 33 dni (ze względu na wyższy roczny wymiar urlopu w przedszkolu - 35 dni). Z tych 33 dni wykorzystanych zostało 26, więc pozostało jeszcze 7 dni urlopu (w pierwszym zatrudnieniu wykorzystano o 8 dni więcej niż wynika z okresu zatrudnienia; te 8 dni trzeba więc odjąć od 15 dni przysługujących u drugiego pracodawcy).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można nauczycielowi z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym nie przyznać zniżki pensum i przydzielić godziny ponadwymiarowe? Nauczyciel powołuje się na art. 16 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społeczne.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Mam taki problem i proszę o pomoc.
Nauczyciel zatrudniony jest na czas nieokreślony na dwie umowy: 9/18 jako nauczyciel historii oraz 15/30 jako bibliotekarz. Aktualnie kończy staż na mianowanego. Od 1 września 2013 r. będzie miał jednak mniej o 1 godzinę, bo 8/18 jako historyk, biblioteka bez zmian. Czyli nie może być zatrudniony przez mianowanie…? Co można zrobić w takiej sytuacji? Poza tym mam od tej pani informację, że od 1 września będzie przebywała na L4 z powodu ciąży. Dziękuję za pomoc!
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak rozliczać czas pracy nauczycieli za egzamin ustny z jęz. polskiego podczas matury- czy wliczać czas przygotowania się ucznia po każdej przerwie?
- Nauczycielka przebywała na urlopach związanych z rodzicielstwem od 2010 r. do kwietnia 2022 r., od 1 stycznia 2019 r. do 29 kwietnia 2022 r. na urlopie wychowawczym, następnie przedstawiała zwolnienia lekarskie od 27 kwietnia 2022 r. do 1 września 2022 r. Równolegle również otrzymała rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Z końcem sierpnia 2022 r. nauczycielka planuje rozwiązać stosunek pracy za porozumieniem stron. W związku z przebywaniem na zwolnieniach lekarskich pracownica nie ma zdolności do pracy. Czy mimo braku zdolności do pracy nabywa prawo do urlopu uzupełniającego w formie ekwiwalentu pieniężnego za urlop? Czy w związku z faktem, że nauczycielka równocześnie przebywa na rencie z tytułu częściowej niezdolności należy przy zwolnieniu (za porozumieniem stron) wypłacić jej odprawę emerytalno-rentową. Jeśli tak to jaką? Jest nauczycielem kontraktowym zatrudnionym od 1 maja 2005 r. w naszej jednostce.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba posiadająca tytuł magistra biologii (środowiskowej) ma kwalifikacje do nauczania przyrody w szkole podstawowej, czy powinna skończyć studia podyplomowe uprawniające do nauczania przyrody?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe