Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
od 1 września 2016 roku utworzono przedszkole publiczne które wchodzi w skład zespołu szkol (szkoła podstawowa , gimnazjum i przedszkole). Nauczycielka pracująca w szkole podstawowej na niepełnym etacie 16/18, będzie zatrudniona w przedszkolu na 6/22. Czy można z nauczycielem zawrzeć 1 umowę i uśrednić pensum? czy mają to być 2 osobne umowy?
Pracodawcą nauczyciela jest zespół szkolno – przedszkolny (art. 10 ust. 1 KN), z tego względu z nauczycielką powinien zostać zawarty jeden stosunek pracy oraz wyliczony wymiar tzw. pensum łączonego na podstawie uchwały organu prowadzącego (art. 42 ust. 7 pkt 3 KN), co pozwoli ustalić liczbę realizowanych godzin ponadwymiarowych (art. 35 ust. 1 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony w tym że w mojej szkole ma 1/2 etatu ,a 1/2 etatu uzupełniał w dwóch innych szkołach ( skierowanie od burmistrza na dany rok szkolny). W roku szkolnym 2010/2011 przebywa na urlopie na poratowanie zdrowia.Na jego miejsce został zatrudniony nowy bardzo dobry nauczyciel.Dyrektorzy tych 2 szkół w którym uzupełniał etat chcą pozostawić obecnego nauczyciela.Czy mogę dać wypowiedzenie nauczycielowi.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczyciel dyplomowany (zatrudniony na podstawie mianowania), który ukończył studia magisterskie na kierunku zootechnika od 1 września 2017r. będzie posiadał kwalifikacje do nauczania w szkole podstawowej biologii (dot. szkoły, w której nauczyciel jest aktualnie zatrudniony)? Nauczyciel ten rozpoczął pracę w szkole w 1994 r. jako nauczyciel biologii.; 2. Czy nauczyciel mianowany (zatrudniony na podstawie mianowania), który ukończył studia magisterskie na kierunku pedagogika ze specjalnością animator i menedżer kultury oraz posiada dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie oligofrenopedagogiki od 1 września 2017r. będzie mógł być nadal zatrudniony (dot. szkoły, w której nauczyciel jest aktualnie zatrudniony) na stanowisku nauczyciela wspomagającego?; 3. Czy nauczyciel kontraktowy, który ukończył studia magisterskie na kierunku ekonomia i posiada dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie edukacji wczesnoszkolnej od 1 września 2017r. będzie mógł być w dalszym ciągu zatrudniony na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej(dot. szkoły, w której nauczyciel jest aktualnie zatrudniony)?; 4. Czy nauczyciel opisany w punkcie 3. po ukończeniu studiów podyplomowych w zakresie edukacji wczesnoszkolnej będzie miał kwalifikacje do pracy w klasach I-III, czy konieczne jest ukończenie przez niego studiów min. na poziomie licencjatu?
- Główna księgowa w szkole była zatrudniona od 01.03.2012 r. do 31.05.2012 r. na czas określony, na 1/2 etatu. W okresie zatrudnienia od 18.03.2012 r. do 31.05.2012 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim. Za okres zatrudnienia powinna otrzymać ekwiwalent za urlop. Wynagrodzenie pracownika to: stawka zasadnicza - miesięczna, dodatek stażowy, premia miesięczna wypłacana w miesiącu następującym po tym, za który przysługuje (tzn. za marzec wypłacana w kwietniu). Pracownica - ze względu na długotrwałe L-4 (zgodnie z regulaminem premiowania) - otrzymała premię tylko za marzec wypłaconą w kwietniu. Proszę o odpowiedź na pytanie: jak obliczyć podstawę wynagrodzenia i składniki wynagrodzenia dot. paragrafu 16 pkt. Rozporz. Min. PiPS z 8 stycznia 1997 roku?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W chwili obecnej zatrudniam nauczyciela, który jest na urlopie na poratowanie zdrowia, wraca do pracy w czerwcu 2020 r. W związku z reorganizacją szkoły- likwidacją dwóch filii i brakiem godzin czy możliwe jest ograniczenie temu nauczycielowi godzin do połowy etatu? Jeśli tak, to do kiedy należy powiadomić nauczyciela o takim zamiarze?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie naliczania dodatku stażowego.Nauczyciel jest zatrudniony w wymiarze 16/18 w szkole ponadgimnazjalnej, która jest jego placówką macierzystą. Od 01.09.2015 r został zatrudniony na zastępstwo w szkole podstawowej za nauczyciela przebywającego na urlopie w wymiarze 7/18. Czy dodatek stażowy w wysokości 20% należy wypłacać w obu placówkach czy nauczyciel ma wskazać tylko jedną z nich?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe