Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Planujemy dokupienie kamery i naprawę monitoringu. Czy musimy wystąpić z zapytaniem ofertowym? Nadmienię, że koszt takiej usługi to około 5 tys.
Na podstawie art. 44 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 869 ze zm.) wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny. W przypadku zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro, nie ma obowiązku stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.), w tym poniżej powyższego progu kwotowego nie ma ustawowego obowiązku stosowania trybu zapytania ofertowego. Natomiast dana jednostka sektora finansów publicznych, by realizować cele z art. 44 ust. 3 UoFP, może przyjąć własne wewnętrzne zasady wyłaniania kontrahentów dla wydatków poniżej kwoty 30 000 euro lub nawet w razie braku takich wewnętrznych regulacji, dobrowolnie je stosować. W pierwszej kolejności należałoby więc zweryfikować wewnętrzne regulacje jednostki sektora finansów publicznych, a gdy nie wynika z nich obowiązek stosowania zapytania ofertowego – można, ale nie trzeba go stosować w sytuacji podanej w pytaniu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- WITAM PROSZĘ O WZÓR WNIOSKU O ŚRODKI NA DOSKONALENIE ZAWODOWE NAUCZYCIELI W OPARCIU O WIELOLETNI PLAN DOSKONALENIA NAUCZYCIELI. POZDRAWIAM
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W regulaminie ZFŚS przewidziane jest świadczenie w formie zapomogi losowej dla osób uprawnionych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej. Wysokość świadczenia uzależniona jest od dochodu przypadającego na członka rodziny (są trzy grupy dochodowe). Czy można wprowadzić do regulaminu dodatkowy zapis mówiący, że: świadczenie w przypadku zapomogi losowej związanej z trudną sytuacją życiową, rodzinną i materialną nie przysługuje osobom znajdującym się w grupie o najwyższych dochodach? Czy taki zapis ograniczający jest zgodny z przepisami prawa?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Pracuję w niepublicznej szkole podstawowej z uprawnieniami szkoły publicznej. Od tego roku należy rozliczać osobno wydatkowanie części subwencji na dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności. Cy zakup tablicy interaktywnej wraz z odpowiednimi programami terapeutycznymi możemy zakwalifikować jako zakup pomocy dydaktycznej do pracy z uczniem z zespołem Aspergera?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik ma upoważnienie do dostępu danych do bazy SIO do końca czerwca 2018 r. Od września 2017 r. ktoś inny przejmie te obowiązki. Co w takim przypadku należy zrobić?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Przyjęłam dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do Przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Zalecenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej realizacja kształcenia w Przedszkolu Specjalnym. Kierownik Oświaty z Gminy odmówiła subwencji na dziecko. Tłumacząc, że jako Przedszkole Integracyjne nie mogę przyjąć dziecka. Uważam że mogłam przyjąć, a nawet powinnam, zapewniając zalecenie realizacji potrzeb edukacyjnych. A rodzic ma prawo wyboru.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe