Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica od 14.11.2014r. do 17.04.2015r. przebywa na zwolnieniu lekarskim - ciąża. od 18.04.2015r. do 15.04.2016 - urlop macierzyński, urlop macierzyński dodatkowy, urlop rodzicielski. Ile dni urlopu wypoczynkowego należy się pracownicy, kiedy powinna wrócić do pracy?
Z treści pytania nie wynika, czy pracownica wykorzystała w całości urlop przysługujący w 2014 r., ani czy jest uprawniona do wypoczynku w wymiarze 20, czy 26 dni. Za 2015 r. pracownica nabyła prawo do urlopu w wymiarze 20 lub 26 dni oraz z dniem 1 stycznia 2016 r. - 20 lub 26 dni za bieżący rok, w zależności od posiadanego stażu pracy (art. 154 § 1 KP). Prawa do urlopu nie pozbawiła jej nieobecność w pracy spowodowana korzystaniem ze zwolnienia lekarskiego oraz urlopów związanych z rodzicielstwem (art. 165 pkt 1 i pkt 4 KP). Bezpośrednio po urlopie rodzicielskim pracownica może, ale nie musi, wykorzystać zaległego i bieżącego urlopu wypoczynkowego w części lub w całości. Jeśli w trakcie urlopu rodzicielskiego lub bezpośrednio po nim pracownica złoży wniosek o udzielenie urlopu wypoczynkowego, należy jej go udzielić we wnioskowanym wymiarze, jeśli nie przekracza wymiaru, do którego jest uprawniona (art. 182 [1g] w zw. z art. 163 § 3 KP). Natomiast w przypadku, gdy pracownica nie złoży wniosku o urlop wypoczynkowy, wróci do pracy z dniem 18 kwietnia 2016 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w równoważnym systemie czasu pracy okres rozliczeniowy może wynosić dwa miesiące?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany przebywa na urlopie macierzyńskim, po nim będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym od 25.06 do 16.10. 2019 r. Od 25 sierpnia 2019 r. mógłby ubiegać się o stanowisko specjalisty do spraw ZUS w naszej gminie (stanowisko niepedagogiczne). Czy ten nauczyciel musi wrócić po urlopie na to samo stanowisko, czy może rozwiązać umowę za porozumieniem stron i ubiegać się o ww. stanowisko specjalisty? Proszę o odpowiedź jak prawnie rozwiązać tę sytuację i jak ewentualnie rozliczyć pozostały urlop wypoczynkowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem wicedyrektorem ds.pedagogicznych, dyrektorem naczelnym jest menager bez przygotowania pedagogicznego. Proszę o informacje, jakie są kompetencje dyrektora menagera. Kto jest przewodniczącym RP, kto podpisuje uchwały RP, komu powierza się ich wykonanie, kto otwiera ścieżkę awansu zawodowego nauczycielom?
- Od 1 września 2015 r. naszym organem prowadzącym jest organizacja pozarządowa. Jestem w placówce dyrektorem niepedagogicznym. Zastanawiam się nad dokumentacją związaną z ewidencją czasu pracy. Wszyscy pracownicy są zatrudnieni w oparciu o kodeks pracy, z tym że w regulaminie pracy nauczyciele mają prawo do 47 dni urlopu. Jak to wszystko opisywać i prowadzić ewidencje, może macie Państwo jakieś druki do tego ? Bądź jesteście je wstanie stworzyć ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły. Ze względu na nie najlepszy stan zdrowia chcę ubiegać się o urlop zdrowotny. Kto może mi podpisać zaświadczenie potwierdzające prawo do ubiegania się o taki urlop?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe