Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica zatrudniona na podstawie umowy o pracę od 01.09.2016 r. na czas określony do 31.08.2017 r. (nauczyciel). Podczas zatrudnienia Pani zaszła w ciążę termin porodu to 20.08.2017 r. - i od 01.06.1017 r. do dnia porodu przebywa na zwolnieniu lekarskim. Po porodzie pracownicy zostanie udzielony urlop macierzyński i rodzicielski – pytanie moje dotyczy wystawienia świadectwa pracy, - czy muszę wystawić je z dniem 31.08.2017 r. (tak jak została zawarta umowa o pracę), - czy można zatrudnienie w jakiś sposób przedłużyć do dnia zakończenia urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego (wykorzystanego w maksymalnym wymiarze czyli sierpień 2018). Nadmienię ze planujemy utrzymać zatrudnienie z Pracownicą po zakończonym urlopie macierzyńskim i rodzicielskim czyli od września 2018 r.
Jeżeli najpóźniej w dniu 7.09.2017 r. z nauczycielką zostanie zawarta kolejna umowa o pracę, co formalnie nie jest zakazane na czas korzystania z urlopów związanych z korzystaniem z uprawnień rodzicielskich (ewentualnie może budzić wątpliwość w samorządowej jednostce oświatowej w związku z dyscypliną budżetową), nie ma obowiązku wystawiania świadectwa pracy odnośnie obecnej terminowej umowy (art. 97 § 1 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kiedy nauczycielowi przysługuje dodatek za pracę z uczniem upośledzonym ? Proszę podać podstawę prawną.
- Jak ustalić wynagrodzenie pracowników obsługi (sprzątaczek) za pracę w wolną sobotę, niedzielę, Święto Niepodległości?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dotyczy urlopu proporcjonalnego pracownika niepedagogicznego. Pracownica obsługi zatrudniona była na czas określony do 31.08.2014. miała prawo do 18 dni urlopu wypoczynkowego. Z uwagi na to, że od września umowa będzie przedłużona, pracownicy do końca sierpnia udzielono urlop w ilości 21 dni. Ile urlopu proporcjonalnego należy wpisać na "informacje dla pracownika", czy 9 dni , czy pozostałe niewykorzystane 5 dni?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła od 01 września będzie prowadzona przez osobę fizyczną, ale nadal będzie placówką publiczną. Część nauczycieli odchodzi na świadczenie kompensacyjne i chce dodatkowo pracować w szkole. Zatrudniając ich na umowę zlecenie nie będą oni podlegać Nadzorowi pedagogicznemu. Mam prośbę o Państwa interpretację takiej sytuacji.
- Mam ocenę pracy z 25.05.2018r wydana przez kuratora oświaty.ile będzie ważna ta ocena gdyż chciałabym w marcu lub w kwietniu stanąć do konkursu na dyrektora szkoły, gdyż moja szkola jest w likwidacji. Jaka jest podstawa prawna tej oceny
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe