Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik - gł.księgowa przedłożyła jako dokument umowę-zlecenie, że w okresie od 18.06.2000r. do 30.06.2000r. pracowała na umowę zlecenie w sklepie. O tej umowy odprowadzane były składki na ubezpieczenie emerytalne , rentowe i chorobowe. Czy ten okres zaliczyć można do wysługi lat i nagrody jubileuszowej?
Zgodnie z art. 38 ust. 5 ustawy z 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych, do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej i jednorazowej odprawy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy wlicza się wszystkie poprzednio zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów (np. okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych, okresy pracy w gospodarstwie rolnym) podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
Do stażu pracy, od którego zależą w/w uprawnienia pracownicze zaliczyć więc można zakończone okresy zatrudnienia, a umowa-zlecenie, mimo oskładkowania, nie jest dokumentem stwierdzającym zatrudnienie w rozumieniu przepisów prawa pracy. Jest to w dalszym ciągu umowa cywilno-prawna. Oskładkowane umowy cywilno-prawne wliczają się jedynie do stażu emerytalnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informację za ile dni urlopu muszę wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop w sytuacji, gdy nauczyciel jest zatrudniony od 01.11.2018 r. do 30.06.2019 r. w wymiarze 3/23 w placówce nieferyjnej. Pracuje we wtorki i czwartki w trzech grupach razem 3 godziny tygodniowo i nie wykorzystał ani jednego dnia urlopu. My doskonale wiemy ile godzin się należy nauczycielowi, ale pytanie moje dotyczy ilości dni do wypłaty ekwiwalentu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany jest zatrudniony w wymiarze 21/21 etatu (ustalone tzw. pensum łączone, na które składa się 11 godzin w szkole i 10 godzin w świetlicy), jego wynagrodzenie za godzinę ponadwymiarową wynosi 32,46 zł (gdzie pensum to 21 x 4,16 = 87,36; 2824,00 zł/87 godz. = 32,46 zł).
Czy wyliczona w ten sposób stawka godzinowa odnosi się do wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe oraz zastępstwa doraźne realizowane zarówno w szkole jak i na świetlicy?
Takie ustalenie byłoby zgodne z brzmieniem art. 31 ust.3 Karty Nauczyciela, wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw wypłaca według stawek osobistego zaszeregowania nauczyciela.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w innej szkole ma w naszej szkole uzupełnić etat, jest zgoda starosty, na dopełnienie etatu. Czy my jako szkoła w której nauczyciel będzie uzupełniał etat musimy zawrzeć umowę o pracę? Jakie dokumenty pracownika musimy mieć? Czy zakładamy teczkę akt osobowych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel,który ma uprawnienia emerytalne ( ze względu na wiek) może odejść z artykułu 20 KN (brak godzin dydaktycznych) ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy środki finansowe na pokrycie kosztów dodatku motywacyjnego dla dyrektorów szkół mogą być przydzielane w ramach odpisu od wynagrodzenia zasadniczego wszystkich nauczycieli (np. 5%) ,czy są przydzielane poza odpisem -co wydaje się logiczne ,bo nie pomniejsza wtedy środków na dodatki nauczycielskie.Czy w związku z tym zw Regulaminie wynagradzania nauczycieli ( uchwalanym przez organ prowadzący) powinien się znaleźć zapis "Środki na pokrycie kosztów dodatku motywacyjnego dla dyrektorów szkół przydzielane są szkole w budżecie na dany rok budżetowy,poza odpisem, o którym mowa w ust...... .
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe