Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik na stanowisku dozorca w szkole przynosił zwolnienia od lekarza rodzinnego przez kilka tygodni tj. od poniedziałku do piątku systematycznie. Razem ponad 40 dni. Został wysłany do lekarza medycyny pracy w celu potwierdzenia czy jest zdolny do pracy. Lekarz potwierdził zdolność do pracy z zastrzeżeniem, że może dźwigać do 10 kg. Dla szkoły w mojej ocenie pracownik jest nie przydatny. Czy powinien dyrektor pozwolić rozpocząć pracę na tym stanowisku? Jakie kroki decyzyjne powinien poczynić pracodawca?
W opisanym przypadku pracodawca musi rozstrzygnąć, czy ograniczenia wpisane w orzeczeniu lekarskim nie kolidują z zakresem obowiązków na danym stanowisku. Jeżeli tak, to może: ograniczyć zakres prac, które dozorca będzie wykonywać, zgodnie z zaleceniami lekarskimi; przenieść pracownika na inne stanowisko; wypowiedzieć umowę z powodu ograniczeń zdrowotnych do wykonywania pracy na danym stanowisku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi administracji pracującemu na 1/2 etatu? Pracuje codziennie 4 godziny. Pracownik pracuje ponad 10 lat. Czy z tego wynika, że ma 26 dni urlopu czy 13 dni urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mianowany nabył uprawnienia do dodatkowego wynagrodzenia rocznego ? Nauczyciel przebywał od 1-01-2015 do 30-06-2015 na urlopie bezpłatnym. 1-07-2015 dyrektor szkoły przywrócił go do pracy. W tym okresie korzystał z opieki nad dzieckiem - 2 dni, oraz ze zwolnienia lekarskiego-17 dni.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole jest obowiązek powoływania społecznego inspektora pracy?
- Błąd w zapisie w umowie o pracę. Z nauczycielką religii, po otrzymaniu przez nią stopnia awansu nauczyciela mianowanego, została sporządzona umowa o pracę, w której został popełniony błąd: "zatrudnienie poprzez mianowanie na czas nieokreślony w wymiarze 10/18". Po podpisaniu umowy błąd z "zatrudnieniem poprzez mianowanie w wymiarze 10/18" został wychwycony, nauczycielkę poproszono o podpisanie prawidłowej umowy odwołując się do Karty Nauczyciela, ale nauczycielka uznaje to jako atak na jej osobę i nie zgadza się na zmianę. Co zrobić? Jak poprawić błąd i całą sytuację?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel może być zatrudniony w oddziale przedszkolnym na 12,5/25 jako nauczyciel i jako pomoc nauczyciela z Kodeksu Pracy na pozostałą część etatu czyli 20 godz.?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe