Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o doprecyzowanie odpowiedzi. W pierwszej części napisaliście, że są to godziny płatne, a w końcowej części że niepłatne. Nie rozumiem tego. Czy możecie mi to doprecyzować. Dziękuję za dotychczasową odpowiedz i proszę o następną.
Zgodnie z § 1 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15.05.1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, przyczynami usprawiedliwiającymi nieobecność pracownika w pracy są zdarzenia i okoliczności określone przepisami prawa pracy, które uniemożliwiają stawienie się pracownika do pracy i jej świadczenie, a także inne przypadki niemożności wykonywania pracy wskazane przez pracownika i uznane przez pracodawcę za usprawiedliwiające nieobecność w pracy.
Pracodawca może więc uznać nieobecność w pracy nauczyciela opisanego w pytaniu za usprawiedliwioną, ale nie ma obowiązku wypłaty wynagrodzenia za czas tej nieobecności. Na podstawie art. 80 kodeksu pracy, wynagrodzenie przysługuje za pracę wykonaną. Za czas niewykonywania pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia tylko wówczas, gdy przepisy prawa pracy tak stanowią.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zatrudniamy sprzątaczkę , która od stycznia 2022 była na kuroniówce. W placówce pracuje od 1 sierpnia 2022 r. do końca roku 2022. Osoba ma przepracowane 20 lat. Ile urlopu należy jej się w naszym zakładzie (czy będzie to 18 dni)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica realizuje nauczanie domowe. W czerwcu będzie miała egzaminy klasyfikacyjne. Czy można zapłacić nauczycielom za przeprowadzenie tych egzaminów?
- Proszę o wykładnię, jak wyliczyć pensum nauczyciela, który realizuje np. 22 godziny w oddziale przedszkolnym (dzieci 6-letnie), 2 godziny w oddziale przedszkolnym (grupa mieszana), 4 godziny rewalidacji w klasie VIII (z uczniami posiadającymi orzeczenie) i 2 godziny zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w klasie III. Drugi przypadek: 26 godzin świetlicowych i 4 godziny zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w klasie VII.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń posiada orzeczenie o kształceniu specjalnym (Zespół Aspergera) oraz orzeczenie o nauczaniu indywidualnym. Ma przyznane: 8 godzin nauczyciela współorganizującego, 2 godziny rewalidacje, 9 godzin nauczania indywidualnego. Nauczyciel współorganizujący jeździ do domu dziecka na lekcje prowadzone przez innych nauczycieli oraz na własną rewalidację. Za pracę w warunkach trudny nauczycielom prowadzącym nauczanie indywidualne należy się 120%. Czy nauczycielowi, który współorganizuje proces kształcenia oraz prowadzi rewalidację w domu ucznia również należy wyliczać płace ze 120%?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Urlop wychowawczy. Placówka nieferyjna. Nauczycielka wychowania przedszkolnego (tzw. "zerówki") do 26.09.2019 przebywa na urlopie rodzicielskim, po którym do 18.11.2019 będzie przebywała na urlopie uzupełniającym (za rok 2018 i 2019). Od 19.11.2019 chciałaby wykorzystać urlop wychowawczy. Czy w tej sytuacji nauczycielka nabywa praw do urlopu wypoczynkowego za 2020 rok? Czy urlop powinien być udzielony do 31 sierpnia czy w innym terminie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe