Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację dotyczącą zatrudnionego nauczyciela na umowę o pracę, który jest oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa ZNP. Nauczyciel ten pobiera u nas wynagrodzenie, z tytułu umowy o pracę i z chwilą rozpoczęcia strajku nie wiemy czy należy dokonać potrąceń z jego wynagrodzenia.
Za czas udziału w strajku pracownik nie zachowuje prawa do wynagrodzenia, a więc odpowiedź na pytanie jest uzależniona od tego, w jakim wymiarze nauczyciel korzysta ze zwolnienia z obowiązku pracy – całkowitego, czy częściowego, zaś w tym ostatnim przypadku – czy wziął udział w strajku w godzinach pracy (art. 23 ust. 2 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, Dz.U. z 2019 r., poz. 174, art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). W przypadku całkowitego zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy pracodawca nie sprawdza, jakie zadania wykonuje pracownik oraz nie potrąca wynagrodzenia. Jeśli zwolnienie to jest częściowe i nauczyciel strajkuje w czasie pracy, za godziny, które powinien przepracować, nie zachowuje prawa do wynagrodzenia, a strajkowanie poza godzinami pracy nie pozbawia prawa do wynagrodzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w przedszkolu publicznym nauczycielowi należy się urlop za wyjazd na wycieczkę po godzinach pracy? Co może dyrektor, który jest straszony PIP, za każdym razem, gdy coś nie podoba się pracownikowi?
- Witam!
Zatrudniam nauczyciela kontraktowego w wymiarze 1/2 etatu
6 godzin bez kwalifikacji za zgodą kuratora oświaty a 3 godziny świetlica, czyli zgodnie z kwalifikacjami. Jak sformułować umowę i jak płacić nauczycielowi ? Z poziomu stażysty 9 godzin, czy uwzględnić 6 stażysta a 3 kontraktowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy i jak rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem, który zatrudniony na podstawie mianowania przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia do 20.01.2020 r..Pracuje w Zespole Szkół (gimnazjum i liceum). Nie ma możliwości zatrudnienia na pełny etat.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podanie podstawy prawnej która powinna sie znaleść w informacji o odprawie dla nauczyciela wygaszanego gimnazjum ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Główna księgowa w szkole była zatrudniona od 01.03.2012 r. do 31.05.2012 r. na czas określony, na 1/2 etatu. W okresie zatrudnienia od 18.03.2012 r. do 31.05.2012 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim. Za okres zatrudnienia powinna otrzymać ekwiwalent za urlop. Wynagrodzenie pracownika to: stawka zasadnicza - miesięczna, dodatek stażowy, premia miesięczna wypłacana w miesiącu następującym po tym, za który przysługuje (tzn. za marzec wypłacana w kwietniu). Pracownica - ze względu na długotrwałe L-4 (zgodnie z regulaminem premiowania) - otrzymała premię tylko za marzec wypłaconą w kwietniu. Proszę o odpowiedź na pytanie: jak obliczyć podstawę wynagrodzenia i składniki wynagrodzenia dot. paragrafu 16 pkt. Rozporz. Min. PiPS z 8 stycznia 1997 roku?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe