Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o konkretną odpowiedź na przedstawiony przeze mnie problem (dotychczas nie uzyskałam wyczerpującej odpowiedzi). Czy pełnozatrudnionemu nauczycielowi świetlicy można zaplanować pracę w godz. 6:45-16:15 z dwu-, czterogodzinną przerwą (wszystkie dzieci są na lekcji)? Jeśli nie, proszę podać konkretne przepisy. Nadmieniam, że organizacja pracy świetlicy z wykorzystaniem art. 42 nie rozwiązuje problemu.
Przerwy w pracy to tzw. okienka, które może mieć każdy nauczyciel, należy tylko na tyle rozsądnie je planować, aby nie przekroczyć czterdziestogodzinnego tygodnia pracy.
Takie rozłożenie godzin pracy nauczyciela byłoby możliwe, gdyby przerwa w pracy była na tyle długa, aby nauczyciel mógł zakończyć pracę (opuścić teren szkoły) i ponownie ją podjąć za kilka godzin. Wówczas do czasu pracy wliczamy tylko te godziny, które nauczyciel realnie przepracował w szkole (nie więcej niż 8 na dobę).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o praktyczne wskazówki, jak w praktyce postępować z zatrudnieniem nauczyciela w celu realizacji z uczniami w ramach programów finansowanych z UE - art. 16 ustawy Prawo oświatowe.
Jak policzyć nauczycielowi wymiar etatu (zajęcia nie zawsze są realizowane w stałym tygodniowym rytmie)?
Jak udzielić urlopu? Jaką podstawę stosować naliczając wynagrodzenie urlopowe lub ekwiwalent za urlop? Jak wypłacać wynagrodzenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Będąc w czasie ferii zimowych na zwolnieniu lekarskim czy przysługuje mi urlop uzupełniający? Jeśli tak to kiedy mogę go odebrać - do końca roku szkolnego? Czy roku kalendarzowego?
- Tygodniowa liczba godzin obowiązująca wychowawcę stałego szkolnego schroniska młodzieżowego wynosi zgodnie z Kartą Nauczyciela 30 godzin. Jak liczymy 30 godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych? Jaką jednostkę przyjmujemy – 45 minut czy 60 minut? Jeżeli wychowawca pełni jednocześnie funkcję kierownika filii, jest zatrudniony na 30 godzin. Otrzymał zniżkę godzin dydaktycznych do 7 - czy te 7 godzin liczymy po 45 minut czy 60 minut?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź dotyczącą naliczenia świadczenia urlopowego dla nauczycieli. Od dnia 03.01.2014 nauczyciel został zawieszony w pełnieniu obowiązków z tyt. wszczęcia postępowania sądowego. Na podstawie wyroku uniewinniającego z dniem 19.01.2015 zostaje przywrócony do pracy. W miesiącu 06.2014 zostało mu wypłacone świadczenie urlopowe z ZFŚS za rok szkolny 2013/2014 za okres od 01.09.2013 do 02.01.2014 (do czasu zawieszenia w obowiązkach). 1) Czy w/w nauczycielowi należy wyrównać świadczenie urlopowe za okres 03.01.2014 do 31.08.2014 (za okres zawieszenia w obowiązkach, a potem wyrokiem uniewinniającym przywróconego do pracy)?; 2)Czy świadczenie urlopowe wypłacane za rok szkolny 2014/2015 do 31.08.2015 należy naliczyć za okres 01.09.2014 do 31.08.2015.?
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na 22/22, gdy zastępuje nauczyciela zatrudnionego na 25/25 przysługują nadgodziny z pensum 22 czy z 25?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe