Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytanie: Nauczyciel jest zatrudniony w jednej szkole (macierzystej) w pełnym wymiarze na czas nieokreślony, natomiast w drugiej na 1/2 etatu na czas nieokreślony. Czy będzie przysługiwała mu 6- miesięczna odprawa, jeżeli: 1) dyrektor szkoły macierzystej wyrazi zgodę na dodatkowe zatrudnienie, ale w drugiej szkole nie będzie możliwości jego dalszego zatrudnienia (ze względu na wygaszenie gimnazjum)? 2) dyrektor macierzystej szkoły nie wyrazi zgody na podjęcie pracy w drugiej szkole?
Nauczyciel, który uzyska zgodę na kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia, w razie braku dla niego godzin w drugiej szkole otrzyma odprawę z tytułu zwolnienia, ponieważ przyczyną wypowiedzenia stosunku pracy będą zmiany organizacyjne (przyczyna leży po stronie pracodawcy). Nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, z którym rozwiązany zostanie stosunek pracy z powodów organizacyjnych przysługiwać będą świadczenia określone w przepisach o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Sześciomiesięczna odprawa przysługiwać będzie nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania.
Przepisy ustawy z dnia 14.12.2016 r. wprowadzającej ustawę - Prawo oświatowe nie przewidują odpraw dla nauczycieli, którzy nie uzyskają zgody na dalsze dodatkowe zatrudnienie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik obsługi zatrudniony jest na czas nieokreślony. Obecnie przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, 182 dni mijają 30 marca 2015r. Nie może ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne, ponieważ nie rokuje na całkowite wyleczenie, które umożliwiało by mu powrót do pracy. Lekarz medycyny pracy również nie wystawi mu zaświadczenia o tym że jest zdolny do pracy. Pozostaje nam rozwiązać z nim stosunek pracy. Czy w przypadku sytuacji kiedy rozwiązanie umowy o pracę następuję w skutek trwałej niezdolności do pracy obowiązuje okres wypowiedzenia, jeżeli tak to jaki? Wiadomo, że pracownik w okresie wypowiedzenia pracy nie będzie świadczył bo nie może, a co wtedy z wynagrodzeniem?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony chce złożyć wypowiedzenie w dniu 7 lipca. Czy dyrektor szkoły może się nie zgodzić na rozwiązanie z nim umowy o pracę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Osoba, która pracuje na stanowisku pomocy kuchennej (czas nieokreślony) czasowo - do 30.06.2020 r. została przesunięta na stanowisko intendenta. Czy od 1 lipca możemy zatrudnić tę osobę, za jej zgodą, na stanowisku 1/2 etatu pomocy kuchennej i 1/2 etatu intendenta? Co z zakresem czynności (jeden, czy dwa)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam!
Istniejący zespół Szkół będzie rozwiązany z dniem 1 września 2012 i powstanie odrębnie szkoła podstawowa i gimnazjum. Kiedy należy dać wypowiedzenie nauczycielowi przebywającemu na urlopie zdrowotnym trwającym do listopada 2012 r. Czy nauczyciel po urlopie zdrowotnym może odejść na świadczenie kompensacyjne, jeżeli nabył takie prawo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem Zespołu Szkół (SP i G). Na rok szkolny 2008/2009 ograniczyłem nauczycielowi WF w SP zatrudnienie do 16 godzin - z możliwości przejścia w stan nieczynny nie skorzystał. Na r.sz.2009/2010 ograniczyłem mu zatrudnienie do 11 godzin - z możliwości przejścia w stan nieczynny nie skorzystał. Obecnie nie jestem w stanie zatrudnić go na r.sz.2010/2011. Pismem z dnia 19.05.2010 wypowiedziałem mu zatrudnienie z trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Pismem z dnia 16.06.2010 zwrócił się o przeniesienie w stan nieczynny. Czy powinienem wyrazić na to zgodę? Dostaję sprzeczne wypowiedzi kadrowców. Jest to nauczyciel mianowany ale bez kwalifikacji z wykształceniem średnim - może tylko i wyłącznie pracować w tej szkole i prowadzić tylko ten przedmiot.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe