Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Rodzic zażyczył sobie informacji o wykształceniu nauczycieli pracujących w gimnazjum, formach doskonalenia, ukończonych kursach i szkoleniach. Czy dyrektor ma obowiązek udostępnienia tych danych? Proszę o podstawę prawną.
Arkusze organizacyjne szkoły wraz z danymi osobowymi nauczycieli i informacją o kwalifikacjach nauczycieli stanowią informację publiczną – stanowisko Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi w wyroku z 17 czerwca 2015 roku wydanym w sprawie o sygn. akt: II SAB/Łd 55/15. Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy. Ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji, oraz przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa.Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej lub centralnym repozytorium, jest udostępniana na wniosek. Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (ze zm.), w szczególności art. 5, 6, 10.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie dotyczące wykazywania wydatków i dotacji w SIO. Prowadzę szkołę niepubliczną jako osoba fizyczna oraz punkt przedszkolny (jest to jedna grupa 3-4 latków) przy tej placówce. Utrzymujemy się wyłącznie z subwencji oświatowej. Gmina przekazuje nam dotację w jednej kwocie łącznie na szkołę oraz na punkt przedszkolny na rachunek szkolny. Ponadto wszystkie wydatki są rozliczane łącznie zgodnie z wymogiem gminy. Wszyscy pracownicy również mają umowy podpisane z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Leśnej, w ramach których wykonują pracę zarówno w szkole jak i w punkcie przedszkolnym. Mamy jednak odrębne SIO dla szkoły oraz dla punktu przedszkolnego. Dotychczas według informacji telefonicznych wprowadzaliśmy w poprzednim SIO wszystkie wydatki łącznie z punktem przedszkolnym w szkole, natomiast w SIO w punkcie przedszkolnym - pozycje zerowe. W punkcie przedszkolnym wykazywaliśmy jedynie wyodrębnione godziny nauczycieli, którzy oprócz szkoły mieli zajęcia również w punkcie przedszkolnym.Czy nadal powinniśmy tak postępować w przypadku aktualnego SIO?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy na prowadzenie pracowni komputerowej (nie chodzi o prowadzenie lekcji, lecz np. wgrywanie w całej szkole programów antywirusowych, zakładanie sieci itp.) w szkole należy mieć wykształcenie pedagogiczne oraz zarządzanie siecią?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy ucznia z opinią o głębokiej dysleksji. Wiem, że uczeń może być zwolniony z drugiego języka obcego. A czy na egzaminie gimnazjalnym może być zwolniony z części rozszerzonej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Zgodnie z ramowym planem nauczania organ prowadzący (burmistrz) ma do dyspozycji 3 godziny, 2 z nich są przeznaczane na naukę religii. Co w sytuacji, jeśli w jednej klasie wszyscy uczniowie zadeklarują chęć uczestniczenia w lekcjach religii w wymiarze 2 godzin tygodniowo i zajęciach etyki w takim samym wymiarze?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przedszkola brała udział z dziećmi w występach artystycznych podczas pikniku organizowanego na rzecz osób niepełnosprawnych. Występy dzieci miały miejsce w Parku Miejskim, odbywały się w niedzielę i trwały 30 minut. Rodzice przyprowadzali dzieci do parku 20 minut przed występem i odbierali je od nauczycielki zaraz po występie. Chciałam zapytać czy powinnam nauczycielce oddać inny dzień za niedzielę w którą musiała przyjść do pracy czy tylko oddać tyle godzin ile była faktycznie w pracy w niedzielę?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe