Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Spóźnianie na zajęcia. Nauczyciel mianowany zatrudniony na umowę na czas nieokreślony w wymiarze 12/18. Nauczyciel pomimo wielu moich interwencji, przeprowadzonych rozmów nadal notorycznie spóźnia się do pracy. Co można zrobić z takim nauczycielem? Czy można go zwolnić, jeżeli tak to co trzeba zrobić jak się zabezpieczyć przed sądem?
W opisanym przypadku można zastosować karę porządkową określoną w art. 108 kodeksu pracy, tj. karę upomnienia lub nagany, z uwzględnieniem przepisów art. 109 - 113 KP.
Na podstawie art. 75 Karty Nauczyciela, nauczyciele podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 KN, natomiast za uchybienia przeciwko porządkowi pracy, w rozumieniu art. 108 Kodeksu pracy, wymierza się nauczycielom kary porządkowe zgodnie z kodeksem pracy.
Jeżeli nauczyciel nie będzie przestrzegał regulaminu pracy pomimo nakładanych na niego kar porządkowych, dyrektor może rozwiązać z nim umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony na podstawie art. 27 ust. 1 Karty Nauczyciela, tj. za 3-miesięcznym wypowiedzeniem.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile dni urlopu przysługuje nauczycielce zatrudnionej w pełnym wymiarze? Na pełny etat składają się godziny w przedszkolu: 15/25 i godziny w szkole: 10/25 (po uśrednieniu etatu)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciele zatrudnieni w oddziale przedszkolnym i w punkcie przedszkolnym działającym w szkole podstawowej (jednostka feryjna) mają prawo do urlopu w takim wymiarze jak nauczyciele szkolni czy jak nauczyciele przedszkola?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę zatrudnić w charakterze nauczyciela wychowania przedszkolnego studentkę IV roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej nieposiadającej jeszcze kwalifikacji? W mojej ocenie jest to osoba kompetentna, poradzi sobie z zadaniem, była zatrudniona wcześniej w mojej placówce jako asystent nauczyciela. Proszę o podanie podstawy prawnej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 10 marca do 28 marca 2014 r. zatrudniłam nauczyciela przedmiotów zawodowych (fryzjerka) na kursie dokształcającym dla młodzieży ze stawki 1513 zł, w wymiarze 12/18 godz. Główne miejsce pracy nauczycielki to zakład fryzjerski. Czy w takiej sytuacji należy się jej dodatek wyrównawczy do minimalnego wynagrodzenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź, jaki wymiar etatu ma być przydzielony na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone przez terapeutę i zajęcia rewalidacyjne 18, czy 22?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe