Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Szkoła przystąpiła do realizacji projektu finansowanego ze środków UE. Dyrektor chce do projektu zaangażować nauczycieli pracujących w szkole na umowę zlecenie. Kwota wynagrodzenia za pracę w projekcie to 45zł. Umowa będzie podpisana z nauczycielem kontraktowym. Czy w tym przypadku można zapłacić nauczycielowi stawkę godzinowa przewidziana w projekcie czy trzeba to zrobić po stawce godzinowe nauczyciela kontraktowego?
W przypadku prowadzenia zajęć ze środków unijnych przez nauczycieli zatrudnionych w szkole, zastosowanie będą miały przepisy art. 35a Karty Nauczyciela.
Zgodnie z nimi, nauczycielom, którzy w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej prowadzą zajęcia bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, za każdą godzinę prowadzenia tych zajęć przysługuje wynagrodzenie w wysokości ustalonej w sposób określony w art. 35 ust. 3, czyli wynagrodzenie liczone jak za godziny ponadwymiarowe.
W przypadku nauczycieli, którzy nie są zatrudnieni w szkole, zastosowanie mają przepisy art. 7e ustawy o systemie oświaty, zgodnie z którymi nauczycieli takich zatrudnia się na podstawie przepisów kodeksu pracy. Tak zatrudnionemu nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie nie wyższe niż wynagrodzenie za jedną godzinę prowadzenia zajęć ustalone w sposób określony jak za godzinę ponadwymiarową dla nauczyciela dyplomowanego posiadającego wykształcenie wyższe magisterskie i realizującego tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć, o którym mowa w art. 42 ust. 3 w tabeli w lp. 3 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel, który ukończył licencjat "Edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim" oraz oraz studia uzupełniające magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności "Dydaktyka języków obcych" może uczyć języka angielskiego w szkole podstawowej? Jak to odnieść do rozporządzenia - który warunek spełnia?
- Jak wprowadzić uchwałą, czy zarządzeniem regulamin dodatku motywacyjnego oraz nagród dyrektora szkoły?
- Jeżeli po złożeniu do organu prowadzącego przez dyrektora arkusza, nauczyciel zatrudniony z mianowania, dla którego od września nie przewidziano żadnych godzin i konieczne jest rozwiązanie stosunku pracy z braku godzin, od początku maja rozpoczął roczny urlop dla podratowania zdrowia, może w maju, czyli po zatwierdzeniu arkusza, otrzymać wypowiedzenie, gdy jest już na urlopie? W jaki sposób dyrektor może skutecznie doręczyć takie wypowiedzenie i czy od września ten urlop nadal trwa i jest płatny dla nauczyciela, czy automatycznie wygasa z końcem roku szkolnego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy od 2019r każdemu pracownikowi przysługuje 26 dni urlopu wypoczynkowego?
Czy urlop może ulec przedawnieniu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry. Czy przygotowywane jest nowe Rozporządzenie dotyczące kwalifikacji nauczycieli? Taka informacja pojawiła się na stronie MEN. Przekazywana jest także studentom uczelni wyższych. https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/200-mln-zl-na-ksztalcenie-przyszlych-nauczycieli.html Jako dyrektor wysyłający pracowników na studia mam pytanie: Czy jeśli rozpocznie się studia magisterskie z pedagogiki wczesnoszkolnej w październiku 2018, trzeba będzie je uzupełniać o 3 lata studiów licencjackich zgodnie z projektem ustawy, o którym mowa w https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/200-mln-zl-na-ksztalcenie-przyszlych-nauczycieli.html Pozdrawiam.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe