Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W 2004 roku zostało wystawione świadectwo pracy dla pracownika obsługi w którym jest błąd w punkcie dotyczącym przyczyn rozwiązania stosunku pracy. Obecnie pracownik złożył pismo z prośbą o sprostowanie świadectwa. Dyrektor szkoły, który podpisywał świadectwo jest już emerytem. W jaki sposób należy dokonać sprostowania?
Na podstawie art. 97 § 21 kodeksu pracy, pracownik może w ciągu 7 dni od otrzymania świadectwa pracy wystąpić z wnioskiem do pracodawcy o sprostowanie świadectwa. W razie nieuwzględnienia wniosku pracownikowi przysługuje, w ciągu 7 dni od zawiadomienia o odmowie sprostowania świadectwa pracy, prawo wystąpienia z żądaniem jego sprostowania do sądu pracy.
Jeżeli szkoła dysponuje dokumentami, na podstawie których możliwe jest sprostowanie świadectwa pracy, może to zrobić obecny dyrektor. Zgodnie z § 7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30.12.2016 r. w sprawie świadectwa pracy, pracodawca zawiadamia pracownika - w postaci papierowej lub elektronicznej - o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o sprostowanie świadectwa pracy w ciągu 7 dni od dnia otrzymania tego wniosku. W razie uwzględnienia wniosku, pracodawca wydaje pracownikowi w tym terminie nowe świadectwo pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam. Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi ekspertów.Bardzo proszę o wzory pism, związanych z przekształceniem szkoły podstawowej sześcioklasowej w ośmioklasową, które jako dyrektor szkoły mam przedstawić do 15 maja każdemu nauczycielowi. Proszę również o wzór umowy zmiany dla nauczyciela, którego chce przydzielić z etatu nauczyciela na etat świetlicy ze względu na organizacje pracy szkoły (mniejsza liczba klas I od nowego roku). Czy również pracownikom niepedagogicznym mam przedstawić na piśmie taka informację. I druga sprawa poproszę o wzory pisma skierowanego do związków zawodowych w związku z opiniowaniem arkusza organizacyjnego. Które informacje z arkusza mam podać do wiadomości czy tzw. płachtę ze wszystkimi przydziałami nauczycieli czy ogólnie? Podobnie jakie informacje mam podać na radzie pedagogicznej i czy opinia ma być w formie uchwały? (poproszę o wzór). Dziękuję
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka była u nas zatrudniona od 01.09.2001r do 31.08.2016r. Od 01.09.2016r została przeniesiona na jej prośbę do innej szkoły. Na 31.08.2016r miała udokumentowanych 18 lat 3 miesiące 0 dni. 14.09.2016r zwróciła się do nas (mimo, że u nas już nie pracuje) o wypłatę jej nagrody jubileuszowej za 20 lat pracy. Zaznaczam, że do podania dołączyła świadectwa pracy, których wcześniej nie było w teczce akt osobowych. Po nowym wyliczeniu okresów pracy ze wszystkich świadectw pracy na dzień 31.08.2016r jej staż pracy 20 lat 7 miesięcy 2 dni. W której szkole powinna ubiegać się wypłatę nagrody jubileuszowej: - w szkole, w której była zatrudniona do 31.08.2016r , ale wtedy nie było wszystkich świadectw pracy, - czy w szkole w której jest zatrudniona od 01.09.2016r? (złożyła wszystkie świadectwa pracy). Jeśli my musimy nauczycielce wypłacić nagrodę jubileuszową – to na jaki dzień?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik może przedstawić aktualne badania z innej placówki przy zatrudnieniu w nowej szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele zatrudnieni na etatach pełnych z godzinami ponadwymiarowymi w innej szkole pracują w naszej placówce na część etatu czyli 2/18 i druga 4/18. Pytanie moje dotyczy funduszu socjalnego. Jak należy traktować takie osoby, które korzystają ze świadczeń w placówce podstawowej a jak należy im wypłacać w naszej, gdzie mają cząstkowe etaty. Rozumiem, że świadczenia urlopowe wg. etatu, ale co ze świadczeniami na święta? Odpis od tych osób jest bardzo mały a świadczenia większe. Co można z tym zrobić, jaki wprowadzić zapis w regulaminie zgodny z przepisami aby można to ograniczyć?
- Czy nauczyciel nauczania zintegrowanego może prowadzi zajęcia w grupie przedszkolnej?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe