Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jaki sposób przechowywać załączniki do protokołów rady pedagogicznej, w przypadku kiedy zebrania rady są protokołowane komputerowo?
Przepisy prawa oświatowego nie regulują szczegółów pracy rady pedagogicznej i dokumentowania jej działalności. Jeśli w szkole lub w placówce oświatowej przyjęto elektroniczny sposób dokumentowania pracy rady pedagogicznej, w taki sam sposób dokumentuje i przechowuje się załączniki. Każdy załącznik powinien być umieszczony pod protokołem, chyba, że regulamin rady pedagogicznej przewiduje inaczej. Szczegóły działalności rady pedagogicznej powinien ustalać regulamin opracowany na podstawie zapisów ustawy, oznacza to, że szkoła może przyjąć własne rozwiązania w tym zakresie, nie mogą one być sprzeczne z przepisami prawa. W regulaminie ustala się sposób archiwizowania dokumentacji, dotyczy on również załączników. Powinny być również zapisy mówiące o tym, czy i w jakim terminie dokumentacja jest drukowana i podpisywana.
Podstawa prawna: 1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (ze zm.), w szczególności art. 43; 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, w szczególności § 15. 2.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Chciałabym w szkole zamontować ławeczkę wieszcza ( jesteśmy szkołą imienia A. Mickiewicza). Rodzice bardzo popierają ten wniosek. Gdzie mogłabym wnioskować o fundusze na takie działanie? Z jakich projektów mogłabym skorzystać, aby taki efekt finalny projektu pozostał?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkoła kierująca uczniów na praktyczną naukę zawodu organizowaną poza szkołą (praktyki zawodowe) powinna zapewnić uczniom ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Muszę napisać sprawozdanie z 5 lat pracy w okresie pełnienia funkcji dyrektora szkoły z załącznikami jakości pracy szkoły. Bardzo proszę o wskazówki.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w placówce niepublicznej (ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy) muszę organizować zajęcia z religii dla uczniów posiadających orzeczenie o kształceniu specjalnym i w jakim wymiarze?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej poprzedni dyrektor (pracował do 31.08.) przyjął dwulatka (grupa 3, 4-latków) na podstawie umowy z rodzicami. W tej chwili nauczycielka zgłasza, że nie może zapewnić temu dziecku bezpieczeństwa (pomimo, że posiada w tej grupie osobę do pomocy). Jestem dyrektorem od 1.09. i jest to dla mnie trudna sytuacja. Nauczycielka postanowiła zgłosić tę sprawę na posiedzeniu Rady Pedagogicznej i zapisać w protokole. Proszę o pomoc, jak powinnam postąpić.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe