Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jakiej formie (w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym) rodzic dziecka niepełnosprawnego ma obowiązek złożyć poniższe dokumenty: orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego,orzeczenia o niepełnosprawności, opinie wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Czy muszą to być oryginały? Czy wystarczą kserokopie potwierdzone za zgodność przez odpowiedni organ, który je wydał? Czy Dyrektor w NPS ma prawo żądać wyłącznie oryginałów - z obawy przed posługiwaniem się oryginałami w innych placówkach (ryzyko podwójnych świadczeń)?
Zgodnie z kodeksem postepowania administracyjnego rodzic może złożyć w danej placówce zarówno oryginał opinii lub orzeczenia wydanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, jak i kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez dyrektora poradni lub upoważnioną przez niego osobę, a także odpis poświadczony notarialnie. Dyrektor nie ma zatem podstaw prawnych do żądania wyłacznie oryginału wspomnianych dokumentów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole nastąpi zmiana wice. Organ prowadzący zalecił wybranie wice z grona. Nauczyciele zaproponowali młodą stażem nauczycielkę 2 lata pracy w szkole.To dobra propozycja ,nauczycielka twórcza, zaangażowana w życie szkoły, stale doskonaląca się. 1. Czy może na 1 rok szkolny zostać powołana na wice? 2. Czy organ prowadzący może tu wyrazić zgodę na prośbę dyr i RP? 3. Czy w takim przypadku można, czy trzeba pisać o zgodę do organu sprawującego nadzór ped.?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Przeczytałam art.w sprawie zmian w organizacji szkoły podstawowej. Czy od września 2016r. przestaną funkcjonować szkoły podstawowe o niższym stopniu organizacyjnym? Czy przepis ten jest równoznaczny dla wszystkich obowiązujących do tej pory tego typu szkół? Czy będzie jednak możliwe pozostawienie klas I-III jeśli organ prowadzący ma w przyszłości powołać zepół szkolno-przedszkolny. W szkole funkcjonują klasy I-IIIi 3 oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku 3-5 lat.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy 18, 19 i 24 kwietnia 2019 r. jest dniem pracy nauczycieli? Jeśli tak, to ile godzin powinien pracować dany nauczyciel ?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Mam ucznia, który posiada orzeczenie do kształcenia specjalnego. Wg. nowego druku nie posiada wypisanych zaleceń w pkt. 4 orzeczenia tj. realizacji wybranych zajęć wychowania przedszkolnego, zajęć w szkole indywidualnie lub w grupie do 5 osób. Moje pytanie brzmi, czy jeśli zaistnieje potrzeba przyznania dziecku zajęć w formie j.w. to czy wymaga to zmiany orzeczenia tj. uchylenia poprzedniego i wydania nowego? Czy wystarczy WOFU i to szkoła wprowadza tą formę mimo, źe w orzeczeniu nie wpisano nic w pkt. 4? Czy w przypadku wydania nowego orzeczenia wymagane jest ponowne zaświadczenie lekarskie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak prawidłowo naliczyć wynagrodzenie za urlop nauczyciela w placówce feryjnej? Czy stałe składniki takie jak: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za wysługę lat wypłacić w przysługującej stałej wysokości czy wliczyć do dniówki urlopowej wraz ze średnią z godzin ponadwymiarowych? Jak rozumieć § 5. 1.ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 26 czerwca 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nauczycieli: Wynagrodzenie za jeden dzień urlopu nauczyciela, o którym mowa w art. 64 ust. 1 ustawy ustala się, dzieląc miesięczne wynagrodzenie obliczone według zasad określonych w § 1-4 przez liczbę 30.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe