Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W nawiązaniu do Państwa odpowiedzi, że organ prowadzący nie nadaje stopnia awansu zawodowego, proszę o informację kto w takiej sytuacji nadaje stopień awansu zawodowego nauczycielowi mianowanemu?
Nauczycielowi mianowanemu stopień awansu (nauczyciela dyplomowanego) nadaje kurator oświaty – art. 9b ust. 4 pkt 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. Organ prowadzący stopień awansu nadaje nauczycielowi kontraktowemu (nauczyciela mianowanego)– art. 9b ust. 4 pkt 2 KN.
Jeśli dotyczy to pytania: „Na potrzeby egzaminu na nauczyciela mianowanego, jakie dane organu prowadzącego przedszkole niepubliczne powinny być zawarte na pieczątce”, prostuję poprzednią odpowiedź, bo tam faktycznie popełniłam omyłkę:
Powyższego zagadnienia nie reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 1574). Ponieważ organ prowadzący nie wydaje nauczycielowi dokumentacji załączanej do wniosku o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego, a na akcie nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego ma znaleźć się pieczątka organu nadającego stopień awansu zawodowego, organ ten stosuje posiadane pieczęcie, które go jednoznacznie identyfikują.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Przyjęcie wniosku o rozpoczęciu stażu na nauczyciela mianowanego z dniem 01.09.2012r. i określenie długości stażu od 01.09.2012 do 31.05.2015r. jest prawidłowe, jeśli rok szkolny 2012/2013 rozpoczął się 03.09.2012r.?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Od 01.09.2018 wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące awansu zawodowego. Czy jest możliwość skrócenia stażu na nauczyciela mianowanego? Jeśli tak to co należy zrobić?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Od nowego roku szkolnego nauczyciel pracujący w mojej szkole jest zatrudniony na 12/18 etatu. Dodatkowe realizuje 8 godzin nauczania w drugiej szkole. Czy nauczyciel może rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego w mojej, czyli macierzystej placówce? Czy musi złożyć wniosek do kuratorium o realizację stażu i to kuratorium zdecyduje, w której szkole ma rozpocząć awans zawodowy?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 1.10.2020 nasze przedszkole będzie rozpoczynało swoją działalność. Czy nauczyciel bez stopnia awansu zawodowego będzie mógł rozpocząć staż od października?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel pracujący w szkole ma obowiązek realizować ścieżkę awansu zawodowego? Czy może pracować i być bez stopnia awansu? Czy nowo przyjęty nauczyciel jest z automatu nauczycielem początkowym nawet jeśli nie złoży planu rozwoju zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe