Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego, którego siedzibą jest szkoła, lub klubu sportowego działacz klubu (a jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego szkoły) chce zabrać uczniów w czasie lekcji na zawody klubowe (nie szkolne). Czy może taki wyjazd zorganizować i czy może na nie pojechać w ramach wycieczki szkolnej?
Nauczyciel w ramach działalności niezwiązanej z zatrudnieniem pracowniczym w szkole nie może samodzielnie zdecydować o zabraniu uczniów z zajęć szkolnych na zawody klubowe. Uczniowie mogliby zostać zabrani na szkolną wycieczkę, gdyby wyjazd na zajęcia klubowe został zorganizowany przez szkołę, a więc gdyby realizował zadania szkoły w zakresie upowszechniania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz podnoszenia sprawności fizycznej. Ponadto wyjazd jest dopuszczalny po spełnieniu dalszych warunków – za zgodą dyrektora, który zatwierdziłby kartę wycieczki, wyznaczyłby nauczyciela na kierownika wycieczki i opiekunów oraz za pisemną zgodą rodziców – § 2 pkt 6, § 6 i 8–9 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz.U. z 2018 r., poz. 1055 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy wyszło jakieś zarządzenie, rozporządzenie dotyczące podręczników z klas 1 i 2 gimnazjum dotyczące zdjęcia ich ze stanu z księgozbioru biblioteki szkolnej? Co z tymi bezużytecznymi już książkami można zrobić?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica zameldowana na pobyt stały w miejscowości w obwodzie gimnazjum, wpisana do księgi ewidencji uczniów. Wyjechała z matką do Wielkiej Brytanii. W roku szkolnym 2013/2014 szkoła z zagranicy przesłała informacje, że uczennica uczęszcza do tamtejszej szkoły i będzie uczęszczać do 2015r. Jak w przypadku uczniów, którzy wyjechali zagranicę wygląda kontrola obowiązku szkolnego? Czy taki uczeń nadal należy do obwodu naszego gimnazjum?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaki tytuł powinien nosić wewnątrzszkolny sposób oceniania uczniów w dokumentacji szkolnej: wewnątrzszkolny system oceniania czy wewnątrzszkolne zasady oceniania?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W trakcie prac nad statutem pojawiły się wątpliwości co do zapisu w sprawie nazwy specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego i szkół wchodzących w jego skład, które mają w nazwie Gimnazjum specjalne, szkoła podstawowa specjalna, przedszkole specjalne. Kiedy nie powinny występować mimo występowania w akcie założycielskim słów: specjalny ośrodek, szkoła podstawowa specjalna, gimnazjum specjalne. Pytanie dotyczy również tablic urzędowych, pieczęci i świadectw.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy prawo oświatowe dopuszcza wciąż radę pedagogiczną w formie zdalnej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe