Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół - 5-letniego technikum -podano tygodniowy wymiar godzin danego przedmiotu w danej klasie. Nie podano natomiast tygodniowej liczby godzin dla ucznia np. w klasie I, tzn. Ile godzin w tygodniu może mieć uczeń klasy I technikum, np. 34. Do tej pory w rozporządzeniu podawano taka liczbę godzin.
Podanie tygodniowej liczby godzin w poprzednim ramowym planie wynikało przede wszystkim z tego, że liczby godzin przedmiotów były ustalane łącznie na dany etap edukacyjny. Aktualnie oprócz podania liczby godzin poszczególnych zajęć w tygodniu w wierszu nr 20 tabeli w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół, Dz.U. z 2017 r., poz. 703 także jest podana tygodniowa liczba godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych i zajęć z wychowawcą w technikum w poszczególnych klasach.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od 01.09.2015 w mojej szkole został zatrudniony nowy nauczyciel. Moje pytanie dotyczy tego, w jaki sposób powinna być dostarczona do nas teczka akt osobowych? Czy powinnam wystosować pismo z prośbą o nadesłanie nam akt? Jaką procedurę zastosować?
Drugie moje pytanie dotyczy rozkładów materiału, czy nauczyciele nadal mają obowiązek składać je do kancelarii? Nadmieniam , że pełnię obowiązki dyrektora od dnia 01.09.2015 stąd moje wątpliwości.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Mam ucznia, który posiada orzeczenie do kształcenia specjalnego. Wg. nowego druku nie posiada wypisanych zaleceń w pkt. 4 orzeczenia tj. realizacji wybranych zajęć wychowania przedszkolnego, zajęć w szkole indywidualnie lub w grupie do 5 osób. Moje pytanie brzmi, czy jeśli zaistnieje potrzeba przyznania dziecku zajęć w formie j.w. to czy wymaga to zmiany orzeczenia tj. uchylenia poprzedniego i wydania nowego? Czy wystarczy WOFU i to szkoła wprowadza tą formę mimo, źe w orzeczeniu nie wpisano nic w pkt. 4? Czy w przypadku wydania nowego orzeczenia wymagane jest ponowne zaświadczenie lekarskie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w ocenianiu postępów ucznia stosuje się oceny ważone?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły musi przyjąć nauczycielkę po rocznym urlopie na poratowanie zdrowia, jeśli nie ma odpowiedniej ilości godzin. Nauczycielka jest zatrudniona na zasadzie mianowania w pełnym wymiarze godzin.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Rodzic dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego został decyzją dyrektora zwolniony z opłat za wyżywienie dziecka w przedszkolu. Czy przedszkole niepubliczne może opłaty za wyżywienie tego dziecka rozliczyć z dotacji na kształcenie specjalne?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe