Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W skład Zespołu Szkolno Wychowawczego wchodzi: Szkoła Podstawowa Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy. Czy dla obu podmiotów trzeba pisać oddzielne program profilaktyczno - wychowawczy i program pomocy pedagogiczno - psychologicznej? Czy mogę napisać jeden dla zespołu placówek?
Można napisać jeden program wychowawczo-profilaktyczny, ale należy w nim wyodrębnić zadania adresowane do uczniów każdej z placówek wchodzących w skład ZSW. Zadania te i formy ich realizowania powinny być dostosowane do poziomu niepełnosprawności intelektualnej oraz możliwości edukacyjnych dzieci. Nie ma czegoś takiego, jak program pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Myślę, że o chodzi o procedurę udzielania tejże pomocy – jeśli tak, to można skonstruować ją dla Zespołu z wyodrębnieniem form pomocy realizowanych w szkole i form pomocy realizowanych w Ośrodku. Zgodnie z wymogami rozporządzenia MEN z dnia 9 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. z 25 sierpnia 2017 poz, 1591)
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń gimnazjum jest na lekach cały czas o konkretnych godzinach. W czasie gdy musi przyjąć leki jest w szkole. Rodzić dał upoważnienie pisemne, aby wychowawca podawał mu tabletkę. Czy taka sytuacja jest zgodna z prawem?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w roku szkolnym 2012/2013 dyrektor może otworzyć 2-letnią szkołę policealną - technika rachunkowości - i kształcić w nim słuchaczy w trybie zaocznym (zjazdy sobota - niedziela) wg numeru 341/06? Czy będą oni mogli zdawać egzamin zawodowy w czerwcu 2013 wg starych zasad?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy zajęcia rehabilitacyjne realizowane w ramach rewalidacji muszą odbywać się na terenie Niepublicznego Punktu Przedszkolnego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Radny naszej gminy w celu kontaktów ze społeczeństwem prosi o bezpłatne udostępnienie sali w szkole na tego typu spotkania. Czy dyrektor powinien udostępnić i na jakiej podstawie? Kto w czasie spotkań bierze odpowiedzialność za szkołę?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem wiejskiej szkoły do 70 uczniów. Prowadzimy też oddział przedszkolny. W 2013r. szkoła została przekazana stowarzyszeniu, które utworzyli rodzice i nauczyciele. Jesteśmy szkołą publiczną. Gmina przekazuje nam subwencję w 12 ratach na szkołę i na oddział przedszkolny. Moje pytanie dotyczy dotacji na oddział przedszkolny. Jeśli rodzice dzieci pięcioletnich w drodze rekrutacji na 2016/2017 zapiszą je do szkoły, czy mamy prawo do dotacji z gminy na pięciolatków (jeśli utworzymy jeden oddział, czyli połączymy pięciolatków z sześciolatkami? ). Czy jednak, aby otrzymać dotację na pięciolatków, trzeba utworzyć oddzielny oddział dla pięciolatków i oddzielny dla sześciolatków?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe